Kolejny piłkarz mógł opuścić Lecha! Kolejorz odrzucił ofertę z Bundesligi

Jak podaje „Głos Wielkopolski”, Lech Poznań otrzymał ofertę za kolejnego młodego Polaka. Zainteresowany usługami naszego rodaka jest klub z Bundesligi.

Kamil Jóźwiak i Robert Gumny. Do tej pory tych dwóch młodych piłkarzy udało się sprzedać Kolejorzowi. Pierwszy trafił do Derby za 4.3 mln euro, a Gumnego sprowadził do siebie Augsburg za 2 miliony.

W dalszej perspektywie sprzedaży wymieniani byli głównie Jakub Kamiński, Jakub Moder oraz Filip Marchwiński. Teraz, jak podaje „Głos Wielkopolski”, Lecha mógł opuścić Tymoteusz Puchacz, który wzbudził zainteresowanie klubu z Bundesligi.

Klubem, który złożył Lechowi ofertę kupna Tymka Puchacza było FSV Mainz. Zarząd klubu z Poznania oczekuje za swojego zawodnika minimum 4.5 mln euro. Podanej kwoty na transfer nie zdołał uzbierać klub z Moguncji, mimo to Niemcy nadal przyglądają się sprawie Polaka i niedługo mogą podbić nieco stawkę, by przekonać Poznaniaków do sprzedaży.

FSV nie bez przyczyny jest zainteresowane lewym obrońcą Lecha. Mainz ma kłopoty na tej pozycji, przez co w ostatnim meczu na lewej stronie defensywy wystąpił nominalny prawy obrońca. W kadrze zespołu znajduje się zaledwie jeden rasowy lewy obrońca, którym jest Aarón Martín.

Michał Budzich