Kolejny nietrafiony ruch PZPN. Usunęli część wywiadu z selekcjonerem U-17

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się usunąć część wywiadu z selekcjonerem reprezentacji do lat 17 podczas autoryzacji. Decyzja spotkała się z ogromną falą krytyki.
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy wokół PZPN miało miejsce wiele mniejszych i większych afer. Można się poczuć, jakbyśmy organizacyjnie cofnęli się kilkanaście lat wstecz. PZPN sam sobie jednak nie pomaga, podejmując kolejne dziwne decyzje. Ostatnio zdecydowali się skierować pismo sądowe do jednego z dziennikarzy, który napisał w mediach społecznościowych w ramach żartu o „pijanych działaczach”.
Wczoraj na światło dzienne wyszła kolejna dziwna decyzja PZPN. Dziennikarz TVP Sport, Przemysław Chlebicki, przeprowadził wywiad z selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 17. W rozmowie poruszono wątek afery alkoholowej, która miała miejsce podczas Mistrzostw Świata U-17. Wywiad trafił do PZPN. Podczas autoryzacji federacja postanowiła usunąć cały wątek związany ze wspomnianą aferą.

– Porozmawialiśmy też o aferze alkoholowej, ale niestety – ten obszerny fragment został usunięty w autoryzacji przez PZPN (nad czym ubolewam). Federacja ma jednak niebawem odnieść się do całej sprawy, na co czekam – przekazał Przemysław Chlebicki.
Decyzja PZPN spotkała się z ogromną falą krytyki w mediach społecznościowych. Dziennikarze rozumieją to działanie już nie jako autoryzację, a jako cenzurę.
Michał Budzich