Kolejny krok w karierze Macieja Skorży. Chce go klub z Bliskiego Wschodu!

Od początku lutego Maciej Skorża pozostaje bez klubu. Jaki będzie następny krok w karierze polskiego trenera? Tomasz Włodarczyk z „Meczyków” podaje, że Skorża ma ofertę z Bliskiego Wschodu.
Maciej Skorża uchodzi obecnie za jednego z najlepszych polskich trenerów. Jako jednemu z niewielu udało mu się zrobić karierę za granicą. W przeszłości 52-latek prowadził saudyjski Al Ettifaq i kadrę do lat 23 Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W międzyczasie pracował w Polsce. Ostatnim jego klubem była japońska Urawa Red Diamonds, z którą wygrał Azjatycką Ligę Mistrzów. Wraz z końcem stycznia Skorża skończył pracę w tym klubie.
W Polsce Skorża od wielu lat ma bardzo dobrą opinię. Wynika ona nie tylko z sukcesów za granicą, ale także z dobrych wyników na krajowym podwórku. Wszak niedawno Skorża zdobył z Lechem Poznań mistrzostwo Polski. Biorąc pod uwagę te czynniki od dłuższego czasu był on łączony z posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Skorża pozostaje obecnie bez klubu, ale jest mało prawdopodobne, by prezes Kulesza miał w najbliższej przyszłości pożegnać się z Michałem Probierzem. Macieja Skorżę z chęcią przywitaliby u siebie ponownie także kibice w Poznaniu. Jak jednak informuje Tomasz Włodarczyk z „Meczyków” zarówno praca w Lechu jak i objęcie reprezentacji Polski wydaje się być obecnie mało prawdopodobne. Sam Skorża ma kategorycznie odmawiać pracy w polskim klubie.
Jaki więc będzie kolejny krok w karierze Macieja Skorży? Zdaniem Tomasza Włodarczyka najbardziej prawdopodobnym kierunkiem będzie praca za granicą. 52-latek miał już otrzymać ofertę pracy z Bliskiego Wschodu, którą rozważa. Z jakiego dokładnie kraju? Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, a może Arabia Saudyjska? Póki co nic na ten temat nie wiadomo.

źródło: meczyki.pl

Michał Budzich