Kolejne doniesienia ws. występu Roberta Lewandowskiego w meczu z Anglią. Polak rozmawiał z szefami Bayernu

W ostatnich godzinach zrobiło się niezwykle głośno w kwestii występu Roberta Lewandowskiego w meczu z reprezentacją Anglii. Jak dowiedzieli się dziennikarze Onetu, reprezentant Polski spotkał się z zarządem Bayernu, by przedyskutować całą sytuację.

Wyspy Brytyjskie są jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię obszarów na świecie. Reprezentacja Polski ma rozegrać wyjazdowy mecz z Anglią 31 marca, co wiąże się z licznymi problemami dotyczącymi podróżowania. Na ten moment w Niemczech obowiązuje zasada, że po przylocie z Anglii obowiązuje 14-dniowa kwarantanna.

Jak już dziś pisaliśmy, obecne restrykcje obowiązują do 17 marca, więc jest szansa na zmianę zasad u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli jednak COVID-owe obostrzenia nie ulegną zmianie, Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek (obaj grają w lidze niemieckiej) najprawdopodobniej nie otrzymają od klubów pozwolenia na wylot do Anglii. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Lewandowski chce zagrać z Anglią!

Jak pisze Dariusz Faron, dziennikarz Onetu, Robert Lewandowski jest zdeterminowany, by wystąpić w meczu na Wembley i pomóc reprezentacji. Kapitan Biało-Czerwonych miał już rozmawiać na ten temat z działaczami Bayernu, którym przedstawił swoje stanowisko.

– Problem polega jednak na tym, że nic nie zależy tu od piłkarza. Choć w szatni mistrza Niemiec Polak ma wyjątkowy status, szefowie klubu raczej nie zamierzają w tym wypadku robić wyjątków i zapewne będą działać systemowo. A przypomnijmy, że na mocy obowiązujących obecnie przepisów i obostrzeń, klub może w takim wypadku zablokować wyjazd zawodnika na kadrę – czytamy na Onet Sport.

Komentarz PZPN

Robert Błoński z „Przeglądu Sportowego” przeprowadził wywiad z Maciejem Sawickim, sekretarzem generalnym PZPN. 42-latek mówi, że na tę chwilę najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że reprezentacja Polski w pełnym składzie wyleci do Anglii.

– W skrajnym przypadku potrafię sobie wyobrazić, że kluby niemieckie i francuskie nie puszczą swoich piłkarzy na mecz w Londynie, ale dziś bardziej realny i prawdopodobny wydaje się scenariusz, że wszyscy dostaną zgodę na wylot, rozegranie spotkania, a po powrocie do swoich zespołów zostaną zwolnieni z obowiązującej kwarantanny – komentuje Maciej Sawicki.

– Przeniesienie na neutralny stadion jest mało prawdopodobne, pomysł z rozegraniem go Polsce nierealny. Poza tym w tej chwili najważniejszy jest mecz z Węgrami w Budapeszcie. A w kwestii podróży do Londynu najwięcej wyjaśni się w trakcie zgrupowania – dodaje pracownik PZPN.

Jasne stanowisko sztabu szkoleniowego Bayernu

W środę Bayern Monachium rozegra rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lazio Rzym. Trener Bawarczyków, Hansi Flick, został zapytany o powołania na zbliżające się zgrupowania reprezentacji.

– Nie podejmujemy żadnego ryzyka i chcemy, aby po powrocie zawodnicy od razu wrócili do treningów. Jeśli piłkarz musi zostać poddany kwarantannie, klub ma prawo interweniować. Dla nas odliczanie już się zaczęło, od tego momentu potrzebujemy wszystkich zawodników – skomentował trener Bayernu.

źródło: Onet, Onet

Michał Budzich