Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski. Powrót do kadry Tymoteusza Puchacza!

Z obozu reprezentacji Polski docierają do nas złe informacje. Kontuzja wyeliminowała z gry kolejnego piłkarza. Do drużyny narodowej dowołany został Tymoteusz Puchacz.

Pech nie omija reprezentacji Polski. Z powodu kontuzji selekcjoner Fernando Santos musiał pominąć w swoich powołaniach Kamila Glika i Arkadiusza Milika. W ostatnich dniach urazów nabawili się również Jan Bednarek oraz Kamil Piątkowski. Problemy zdrowotny Bednarka nie okazała się jednak zbyt poważne. Z kolei drugi z nich, mimo że został powołany, nie zjawił się na zgrupowaniu. W jego miejsce został powołany Bartosz Salamon.

Na tym problemy zdrowotne piłkarzy reprezentacji Polski się jednak nie kończą. We wtorkowy wieczór oficjalny profil Łączy Nas Piłka poinformował o kontuzji Bartosza Bereszyńskiego. Problemy zdrowotne piłkarza SSC Napoli wykluczają go z gry w obu meczach podczas marcowego zgrupowania. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, Bereszyński nabawił się naciągnięcia jednego z więzadeł w stawie kolanowym. Piłkarz pozostanie na zgrupowaniu, gdzie rozpocznie rehabilitację. Przerwa w grze ma wynieść około 2 tygodnie.

Selekcjoner reprezentacji Polski, Fernando Santos, zdecydował się dowołać kolejnego piłkarza, który zastąpi Bartosza Bereszyńskiego. Portugalski trener postawił na Tymoteusza Puchacza. Po raz ostatni 24-latek wystąpił w narodowych barwach w czerwcu 2022 roku. Wówczas rozegrał 45 minut przeciwko reprezentacji Belgii.

Michał Budzich