Klub z Bundesligi chce Jóźwiaka! Zagra z Polakiem

Kamil Jóźwiak od kilku tygodni jest łączony z wieloma europejskimi klubami. Portal „Polska Piłka” poinformował wczoraj, iż piłkarz Lecha miałby trafić do Herthy. Tym samym byłby drugim Polakiem w berlińskim klubie.

W minionym sezonie Kamil Jóźwiak wyrósł na gwiazdę zarówno swojego zespołu, jak i całej polskiej ligi. W 35 meczach zdobył 8 bramek, a do tego zaliczył 4, asysty. 22-latek doprowadził tym samym swój zespół do v-ce mistrzostwa Polski.

Nazwisko Polaka już od wielu tygodni pojawiało się w mediach w kontekście transferu za granicę. Do tej pory najczęściej wymienianymi kierunkami były Anglia oraz niemiecka Bundesliga.

Mimo że temat wyjazdu za naszą zachodnią granicę pojawiał się dość często, to nie pojawiała się tam Hertha. Jeśli powyższe plotki dotyczące transferu do berlińskiego klubu się potwierdzą, to będziemy mieli dwóch Polaków w Hercie Berlin. Kamil Jóźwiak dołączyłby do Krzysztofa Piątka.

Kwota jaką Lech otrzymałby za sprzedaż 22-latka ma oscylować w granicach 5 milionów euro. Portal Transfermarkt wycenia Polaka na 2.7 miliona.

Michał Budzich