Klub rozwiązał kontrakt z piłkarzem za wsparcie Palestyny. Teraz czas na pozew

FSV Mainz rozwiązało kontrakt z Anwarem El Ghazim po tym, jak ten poparł Palestynę w mediach społecznościowych. Teraz piłkarz chce pozwać swój były klub.
Rozwiązanie kontraktu

Na początku listopada FSV Mainz poinformowało o rozwiązaniu kontraktu z Anwarem El Ghazim. Powodem takiej decyzji był wpis zamieszczony przez piłkarza w mediach społecznościowych. Holender okazał wsparcie Palestynie w trwającej na Bliskim Wschodzie wojnie. Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.
Pozew

Jak donosi „Allgemeine Zeitung” cytowane przez „Przegląd Sportowy”, Anwar El Ghazi złożył pozew przeciwko swojemu byłemu klubowi, FSV Mainz. Swoje działanie piłkarz ma argumentować niesłusznym zwolnieniem. Jego kontrakt był ważny do końca czerwca 2025 roku.

El Ghazi i jego wspólnicy chcą najpierw poznać, dokładne powody zerwania umowy. Następnie zostanie postawione pytanie, czy umowa została słusznie zerwana przez klub.
Wypowiedź prawnika

Prawnikiem piłkarza jest Alexander Bergweiler. W jednej ze swoich wypowiedzi reprezentant piłkarza przyznał, że FSC Mainz nie pozwala na wolność słowa.

– Nie uznaję żadnego stwierdzenia w komunikacie klubu, który nie zezwala na wolność słowa – powiedział prawnik piłkarza.

źródło: Przegląd Sportowy

Michał Budzich