Klub Premier League zgłosił wniosek o usunięcie systemu VAR z rozgrywek. Znamy termin głosowania

David Ornstein przekazał nowe informacje w sprawie systemu VAR w Premier League. Według dziennikarza The Athletic angielskie kluby zaplanowały głosowanie w tej kwestii.

 

Co dalej z Video Assistant Referee?

Od początku swojego istnienia VAR był kontrowersyjny dla części społeczeństwa piłki nożnej. Skuteczność systemu nie zawsze pozwala na całkowite wyeliminowanie błędów sędziowskich podczas meczów.

Co jakiś czas Video Assistant Referee spotyka się z krytyką. Zwłaszcza w Anglii, gdzie przedstawiciele wielu drużyn mają sporo uwag co do działania systemu. W związku z tym Brytyjczycy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. O szczegółach poinformował David Ornstein.

 

– Kluby Premier League będą głosować nad propozycją usunięcia systemu VAR od przyszłego sezonu. Prośba została zgłoszona przez Wolves. Głosowanie odbędzie w trakcie obrad 6 czerwca. Jakakolwiek zmiana zasad wymaga dwóch trzecich głosów (14 z 20 członków), aby została przyjęta – poinformował dziennikarz The Athletic.

Wolverhampton Wanderers podparło swój wniosek dziesięcioma argumentami. Poza wskazaniem na błędy zwrócono również uwagę na pozbawienie piłki nożnej „spontanicznej radości”.

Źródło: The Athletic

Dodaj komentarz