Klub Karima Benzemy szuka nowego trenera. Na celowniku… były selekcjoner reprezentacji Polski!

Al-Ittihad szuka nowego szkoleniowca po rozstaniu z Nuno Espirito Santo. Co ciekawe, na radarze saudyjskiego klubu znalazł się były selekcjoner reprezentacji Polski. Ma on jednak spora konkurencję do stanowiska. 

Karim Benzema minionego lata rozstał się z Realem Madryt i wyjechał z Europy. Nowym klubem francuskiego napastnika został Al-Ittihad. Kilka tygodni po transferze zawodnik wszedł jednak w konflikt z Nuno Espirito Santo, trenerem saudyjskiego zespołu. W efekcie Portugalczyk został finalnie zwolniony i obecnie poszukiwany jest nowy szkoleniowiec.

Były selekcjoner Polaków na celowniku

Nicolo Schira poinformował, że jeden z najbogatszych klubów Arabii Saudyjskiej ma na liście naprawdę wielkie nazwiska. Znalazł się na niej między innymi Hansi Flick czy Julen Lopetegui. Co ciekawe, pojawił się również… Paulo Sousa, były selekcjoner „Biało-Czerwonych”.

Gdyby Sousa został zatrudniony przez Al-Ittihad, to szybko wróciłby do pracy po rozstaniu z Salernitaną. 53-latek rozstał się z włoskim klubem w połowie października. Wcześniej prowadził jeszcze Flamengo, do którego odszedł porzucając reprezentację Polski. W Brazylii przetrwał jednak tylko kilka miesięcy.

Al-Ittihad znajduje się obecnie w trudnym położeniu. W lidze saudyjskiej nie wygrali żadnego z ostatnich pięciu meczów. Na ten moment, po 12 rozegranych kolejkach Karim Benzema i spółka tracą aż 11 punktów do lidera tabeli.