Kłótnia w klubie Ligue 1! Piłkarz rzucił trenera na podłogę

Do dużego skandalu doszło we francuskim klubie Montpellier HSC. Jak podają francuskie media, doszło do rękoczynów między piłkarzem a trenerem tego klubu. Po tym incydencie klub zawiesił piłkarza.

W trakcie wtorkowego treningu Montpellier doszło do sprzeczki między Mamadou Sakho a trenerem, Michelem Der Zakarianem. Jak informuje „L’Equipe”, wszystko zaczęło się od tego, że podczas gierki treningowej Sakho miał zostać zaatakowany przez kolegę z zespołu, co jego zdaniem kwalifikowało się na faul. Trener zdecydował się nie dyktować faulu i nakazał kontynuować grę. To nie spodobało się piłkarzowi, który opuścił boisko.

Kłótnia przeniosła się do szatni. Sakho chciał porozmawiać o tym incydencie ze swoim trenerem, jednak ten pozostał niewzruszony. Sakho miał zostać nazwany „płaczącym dzieckiem”. W efekcie złości francuski piłkarz chwycił swojego trenera za szyję i rzucił go na podłogę.

Dziś Mamadou Sakho pojawił się w ośrodku treningowym swojego klubu. Tam dowiedział się o tymczasowym zawieszeniu, przez co nie mógł brać udziału w dzisiejszych zajęciach. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce klub definitywnie rozwiąże z nim kontrakt.


źródło: L’Equipe

Michał Budzich