Matty Cash nie jedzie na EURO. Sprzeczne informacje co do powodu nieobecności 26-latka

Matty Cash nie zostanie powołany przez Michała Probierza na EURO 2024. W mediach pojawiły się różne powody, dla których 26-latek nie zagra na Mistrzostwach Europy.

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Turniej zostanie rozegrany na przełomie czerwca i lipca. Polacy swój pierwszy mecz grupowy rozegrają już 16 czerwca. Przed turniejem Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie (7 czerwca z Ukrainą i 10 czerwca z Turcją).

Szeroką kadrę na zgrupowanie przed turniejem Michał Probierz ma ogłosić już jutro! Ewentualne poprawki selekcjoner może wprowadzać do 7 czerwca. To właśnie tego dnia wszystkie reprezentacje muszą zgłosić swoje 26-osobowe kadry na nadchodzący turniej.
W kadrze reprezentacji Polski na EURO 2024 ma zabraknąć Matty’ego Casha. Portal „sport.tvp.pl” donosi, że powodem nieobecności Casha ma być kontuzja łydki. Z tego powodu 26-latek opuścił dwa ostatnie mecze swojego klubu w Premier League. Inne informacje przekazał z kolei „Przegląd Sportowy Onet”. Według tego portalu Cash ma nie otrzymać powołania z innych względów.
Do powyższych doniesień odniósł się Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”. Jego zdaniem ze zdrowiem Matty’ego Casha wszystko jest już w porządku. Mógłby on zatem zostać już powołany. Cash ma być w stanie wkrótce wrócić do treningów. Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpoczyna się w niedzielę. – Kadra zaczyna zgrupowanie w najbliższą niedzielę, co oznacza, że pod względem zdrowotnym gracz Aston Villi byłby gotowy na czas. Nie tylko na same finały EURO, ale i na mecze sparingowe – czytamy.


źródło: sport.tvp.pl, przegląd sportowy onet, wp sportowe fakty

Michał Budzich