Kłopoty Pogoni Szczecin! Ponad 20 piłkarzy chorych na koronawirusa

Niepokojące wieści dochodzą do nas ze Szczecina. Władze Pogoni przekazały, że u 30 pracowników klubów testy na koronawirusa wykazały wynik pozytywny. Wśród nich jest 21 piłkarzy.

Jeszcze kilka dni temu trwał spór na linii Pogoń-Lech o przełożenie meczu w Ekstraklasie. Wówczas Portowcy byli przeciwni przełożeniu meczu, jednak oficjalną decyzję podjął zarząd Ekstraklasy, którą klub ze Szczecina musiał zaakceptować. Teraz Szczecinianie powinni być zadowoleni, że do meczu dziś nie dojdzie, dzięki czemu mają więcej czasu na wyzdrowienie i opanowanie sytuacji.

Nie odbędzie się również mecz następnej kolejki pomiędzy Pogonią a Jagiellonią. Ze względu na zachorowania w drużynie Portowców, Ekstraklasa S.A. przełożyła to spotkanie. Póki co, nieznany jest nowy termin spotkania.

Sobotnia tura badań przyniosła kolejne wyniki dodatnie. Osoby te również zostały skierowane do odbywania kwarantanny domowej. Wyniki dodatnie dało łącznie 30 próbek. Wśród chorych jest 21 zawodników, 2 trenerów, 4 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych. – czytamy na oficjalnej stronie Pogoni Szczecin

Nie ma co ukrywać, nie jest to często spotykana sytuacja. Tym bardziej, jeśli spojrzymy na fakt, że między ostatnim a następnym meczem Pogoń czeka równo miesiąc przerwy. Ostatni mecz rozegrali 19 września ze Śląskiem, a kolejny zagrają 19 października z Lechią. O ile wszyscy do tego czasu wyzdrowieją…

 

Michał Budzich