Kłopoty Michała Probierza. Ważny zawodnik może nie wyleczyć się na start EURO 2024

Ostatni mecz towarzyski Polska-Ukraina przyniósł wiele kontuzji w obozie reprezentacji Polski. Niestety, jeden z urazów okazał się bardzo poważny i może wykluczyć ważnego zawodnika z początku Mistrzostw Europy w Niemczech.
Tydzień temu reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do EURO 2024. Po kilku dniach treningów w piątkowy wieczór Polacy rozegrali pierwszy sparing przed turniejem. Na Stadionie Narodowym Biało-Czerwoni pewnie pokonali Ukrainę 3:1. Ostatni test przed Mistrzostwami Europy już w poniedziałek – Polacy zagrają towarzysko z Turcją.

Piątkowy mecz z Ukrainą był dla Polaków słodko-gorzkim wydarzeniem. Z jednej strony gra polskich piłkarzy mogła cieszyć oko. Z drugiej jednak naszym reprezentantom przytrafiły się liczne kontuzje. Najpoważniejsza wykluczyła z wyjazdu na EURO Arkadiusza Milika. Mniejsze urazy doznało jednak jeszcze 7 innych zawodników, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Spośród 7 zawodników z urazami, którzy znaleźli się w kadrze na EURO, najpoważniej wygląda sytuacja zdrowotna Tarasa Romanczuka. Według informacji posiadanych przez Tomasza Włodarczyka zawodnik Jagiellonii nie zdoła dojść do pełni zdrowia na pierwszy mecz reprezentacji Polski na ME. Spotkanie to już 16 czerwca, rywalem Polaków będzie Holandia.

– Może nie zdążyć na Holandię, ale u Probierza to wystarczyło, żeby go zabrać na EURO. Jest dla niego tak ważny – przekazał Tomasz Włodarczyk.


źródło: Meczyki

Michał Budzich

Dodaj komentarz