Klaas-Jan Huntelaar zasili Schalke? Legenda blisko powrotu do Gelsenkirchen

Jak podają niemieckie media, Schalke 04 jest poważnie zainteresowane sprowadzeniem Klaasa-Jana Huntelaara. Doniesienia potwierdził trener Ajaxu – Erik Ten Hag.

Ostatnie miesiące są dla Schalke istną męczarnią. „Die Königsblauen” co prawda zdołali ostatnio wygrać spotkanie, przerywając tym samym passę 30 meczów bez zwycięstwa w Bundeslidze. Mimo to sytuacja zespołu w tabeli ligi niemieckiej nie uległa znacznej poprawie. Jeśli klub z Gelsenkirchen marzy o utrzymaniu w elicie, musi odnieść jeszcze kilka takich zwycięstw, a do tego potrzebne są wzmocnienia.

Nie da się ukryć, że Schalke popadło w niemałe kłopoty finansowe, przez co zarząd klubu musi albo wypożyczać piłkarzy, albo kupować ich za jak najmniejszą kwotę. Na początku stycznia na zasadzie wypożyczenie powrócił do Gelsenkirchen Sead Kolasinac. Jednak Bośniak nie ma być ostatnim powrotem do Schalke podczas tego okienka.

Huntelaar wróci do Schalke?

Jako pierwszy informację o zainteresowaniu Huntelaarem ze strony Schalke podał „BILD”. Przed dzisiejszym meczem z Twente trener Ajaxu potwierdził tę nowinkę.

– Na tym etapie sezonu powstają różne plotki. Mogę tylko powiedzieć, że Schalke 04 jest zainteresowane Huntelaarem i znajduje się w potrzebie, a Klaas jest w tym zespole ikoną. Ja na pewno chciałbym go zatrzymać u nas- przyznał Erik ten Hag.

Holender wciąż w formie

Jak już wspomnieliśmy, 37-latek już wcześniej zapowiadał zakończenie kariery po tym sezonie. Co prawda Holender nie jest już piłkarzem wyjściowego składu i głównie wchodzi z ławki rezerwowych, jednak nie przeszkadza mu to w zdobywaniu bramek. Huntelaar w obecnej kampanii Eredivisie strzelił już 7 bramek! Wszystko to w zaledwie jedenastu meczach, gdzie przede wszystkim wchodził z ławki rezerwowych.

„Wejście smoka”

Ajax w dzisiejszym starciu przeciwko Twente szybko objął prowadzeniu dzięki bramce Hallera w 7. minucie spotkania. Ich oponenci wyrównali w 84. minucie, jednak Erik ten Hag postanowił walczyć o zwycięstwo do ostatnich minut. W 89. minucie na murawie zameldował się Huntelaar. Wprowadzenie 37-latka okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż ten odwdzięczył się dwiema bramkami strzelonymi w ciągu dwóch minut. On wciąż to ma!

Legenda Schalke

Holender jest jedną z najważniejszych postaci ostatnich lat w Schalke. Huntelaar grał w barwach Schalke w latach 2010-2017. W tym czasie wystąpił w 240 spotkaniach, strzelając w sumie 126 bramek.

fot. „MSV-Schalke-5817” by Thomas Rodenbücher is licensed under CC BY 2.0

Michał Budzich