„Kicker” ocenił transfery Polaków w Bundeslidze. Wysokie noty dwóch zawodników

Niemiecki portal o piłce nożnej „Kicker” przedstawił oceny letnich transferów klubów z Bundesligi. Znamy noty Polaków, którzy zmienili niedawno otoczenie.

Podczas poprzedniego okna transferowego doszło do trzech transferów Polaków w lidze niemieckiej. Piłkarzy oceniano w skali 1-10. Rafał Gikiewicz zmienił latem Union Berlin na FC Augsburg. Do tego klubu trafił również były prawy obrońca Kolejorza, Robert Gumny. Ostatnim z uwzględnionych w ocenie Polaków był Bartosz Białek, który przyszedł do Wolfsburga z Zagłębia Lubin.

Wysoka nota Białka

Dwaj młodzieżowcy mieli problemy z przebiciem się do składu. Mimo to, jeden z nich – zasłużył na notę „8”. Mowa o Bartoszu Białku, który w 5 spotkaniach zagrał jedyne 37 minut i jego wpływ na przebieg meczów był minimalny.

Różnica w ocenie Polaków z Augsburga

Roberta Gumnego oceniono dość przeciętnie, bo na 5 punktów. Najlepszą notą wśród Polaków będzie mógł pochwalić się Rafał Gikiewicz. Dziennikarze przyznali mu dziewiątkę. Golkiper z miejsca stał się liderem Augsburga.

Wyróżnieni i zganieni

Poniżej cała lista ocen „Kickera”. Warto zwrócić uwagę na brutalną notę Patricka Errasa z Werderu Brema. Na dziesiątkę zasłużyli zaś Baku, Caligiuri, Kruse oraz Angelino, który we wtorek popisał się fenomenalnym występem przeciwko Manchesterowi United w Lidze Mistrzów.