Kibice wrócą na stadiony? Niemiecka federacja wraz z władzami Bundesligi myśli jak to rozwiązać

Niemcy opracowują powrót kibiców na trybuny. Czy władze Bundesligi znowu będą pionierem? Według Bilda jest to bardzo możliwe.

Puste trybuny powodują kolejne straty dla klubów piłkarskich. Brak kibiców wpływa również na rozgrywkę meczu, ponieważ spotkanie ma sparingową aurę. Bardzo możliwe jednak, że niedługo fani zaczną wracać na piłkarskie stadiony.

Zorganizują powrót?

Według niemieckiego Bilda DFB wraz z władzami Bundesligi pracuje nad odpowiednimi przepisami reżimu sanitarnego, by kibice mogli zasiąść na trybunach. Najważniejszym warunkiem jest oczywiście zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Fani mieliby siadać co 3-4 krzesełka od siebie.

Duże straty

Jak przekazuje portal WP Sportowe Fakty, brak dnia meczowego to strata rzędu kilku milionów za każde spotkanie. Dobrym przykładem jest Borussia Dortmund i Bayern Monachium, które tracą po 3 miliony euro za każdy mecz.

Ciekawa sugestia działacza Mainz

Na temat powrotu kibiców na stadiony wypowiedział się ostatnio dyrektor finansowy FSV Mainz, Jan Lehmann.

– Osoby zaszczepione powinny móc wchodzić na trybuny. Nie da się ukryć, że to byłoby bardzo korzystne z ekonomicznego punktu widzenia – cytuje Niemca portal WP Sportowe Fakty.

Źródło: Bild, WP Sportowe Fakty