Kibice wracają na stadiony w Hiszpanii! Finał Pucharu Króla ma obejrzeć blisko 15 000 widzów

Jak podaje dziennikarz „Cadena SER” Manu Carreno, na obu finałach Pucharu Króla mają pojawić się kibice. Na stadion ma zostać wpuszczonych ok. 20-25% pojemności obiektu Estadio La Cartuja.

Czas na rozstrzygnięcia w Pucharze Hiszpanii

Na samym początku chcemy zaznaczyć, że w kwietniu czekają nas dwa finały Pucharu Hiszpanii. Najpierw, 4 kwietnia poznamy zwycięzcę rozgrywek z sezonu 2019/2020, gdzie w finale zmierzy się Athletic Bilbao oraz Real Sociedad. Następnie, 17 kwietnia odbędzie się finał z obecnego sezonu, w którym FC Barcelona stawi czoła Los Leones. Tak więc klub z Kraju Basków ma szansę na dwukrotne zwycięstwo w rozgrywkach Copa del Rey w ciągu niespełna dwóch tygodni. Oba mecze mają zostać rozegrane na Estadio La Cartuja w Sevilli.

Kibice pojawią się na stadionie

Manu Carreno informuje, że na obu spotkaniach mają się pojawić kibice. W obu przypadkach Estadio La Cartuja ma zostać wypełnione w 20-25% całkowitej pojemności obiektu. A, jako że stadion w Sevilli ma 57 619 miejsc, to w najlepszym przypadku na obiekcie będzie mogło zasiąść ponad 14 tysięcy kibiców.

Finały obejrzą tylko lokalni fani

Jednak nie mamy dla was wyłącznie dobrych wiadomości, gdyż są też złe. Jak informuje „Cadena SER”, na stadionie będą mogli zasiąść jedynie lokalni sympatycy futbolu. Tak więc na mecz nie będą mogli przyjechać kibice żadnej z drużyn uczestniczącej w rozgrywkach.

Michał Budzich