Kibice Stali Mielec wspierali swój klub pod stadionem! Policja nie zareagowała?

Za nami ostateczne rozstrzygnięcia w ćwierćfinałach Pucharu Polski. W ostatnim meczu tego etapu rozgrywek Lech Poznań pokonał Stal Mielec 3:1. Mecz odbył się na stadionie w Mielcu przy pustych trybunach. Mimo to kibice Stali zebrali się pod stadionem, by wesprzeć swój klub.

Przed rozpoczęciem meczu pod stadionem Stali zebrała się pokaźna grupka kibiców licząca kilkadziesiąt osób. Kibice z Mielca jak gdyby zapomnieli o obowiązujących restrykcjach i wspólnie wspierali klub, odśpiewując piłkarskie przyśpiewki. Raczej ciężko mówić tutaj o zachowaniu jakiejkolwiek odległości. Na nagraniu widać również pojazdy policyjne, lecz nie widać było ich interwencji. Czy słusznie? Nie nam to oceniać.

Zawodnicy Stali Mielec wyszli na balkon, by z dużej odległości podziękować swoim fanom i wspólnie odśpiewać przyśpiewki. Film ze zdarzenia nie spodobał się internautom, którzy byli oburzeni lekkomyślnością kibiców. Obecność kibiców najprawdopodobniej miała za zadanie zmobilizować swoich ulubieńców do zwycięstwa. Na niewiele się to zdało, Lech pokonał miejscową Stal wynikiem 3:1 i nie pozostawił złudzeń, komu należy się awans. 

Kibicom Stali nie pozostaje nic innego jak wspierać swoich piłkarzy w walce o awans do Ekstraklasy. A jest na to całkiem duża szansa. Klub z Mielca zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli 1. ligi. Do liderującego Podbeskidzia traci zaledwie 2 punkty, a przypomnijmy, że bezpośredni awans uzyskają 2 najlepsze drużyny. Zespoły z miejsc 3-6 o awans powalczą w Play-Offach.

 

 

Michał Budzich