Kibice Legii wściekli na Macieja Rosołka. Nie spodobała im się jego wypowiedź pomeczowa

Kibice Legii Warszawa byli zniesmaczeni wypowiedzią Macieja Rosołka po meczu z Puszczą Niepołomice. Zawodnik Legii był zadowolony z gry swojego zespołu pomimo braku zwycięstwa w meczu z niżej notowanym rywalem.
Legia remisuje z Puszczą

W niedzielę Legia Warszawa mierzyła się na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice. Spotkanie niespodziewanie zakończyło się remisem 1:1. Jeden punkt za to spotkanie Legia uratowała dopiero pod koniec meczu, kiedy w 86. minucie gry Maciej Rosołek zdobyła gola na 1:1. Po tym meczu Legia zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli, z kolei Puszcza znajduje się w strefie spadkowej.
Wypowiedź Rosołka

Po meczu w wywiadzie przed kamerami TVP Sport pojawił się Maciej Rosołek. Piłkarz Legii w pozytywnych słowach wypowiadał się odnośnie gry swojego zespołu.

– Nasza gra, uważam, nie była zła. Mieliśmy naprawdę dużo i stałych fragmentów i takich sytuacji, gdzie zawodnicy Puszczy blokowali nasze strzały w polu karnym. Mieliśmy też pare sytuacji stuprocentowych. Więc nie można powiedzieć, że my zagraliśmy słaby mecz. Może nie był też jakiś wyśmienity, ale nie był to słaby mecz – skomentował Maciej Rosołek.

– Trzeba na pewno następne mecze wygrywać w Ekstraklasie. […] Nie ma zadowolenia, nie ma euforii, ale nie ma też smutku czy załamania. Śmiejąc się, do lidera odrobiliśmy 1 punkt po tej kolejce – dodał zawodnik Legii.
Reakcje kibiców

Słowa Macieja Rosołka i jego nastawienie mocno nie spodobały się kibicom Legii Warszawa. Sympatycy warszawskiego zespołu oczekiwali zwycięstwa z Puszczą. Rozwścieczyło ich to, że Maciej Rosołek był względnie ukontentowany remisem z niżej notowanym rywalem. Poniżej część z komentarzy opublikowanych na Twitterze. Zebraliśmy tylko te bez wulgaryzmów.

„Przecież on nie ma prawa być w Legii. To jest skandal. Jeszcze po słowach jaki jest pokrzywdzony, bo ludzie niesłusznie na niego najeżdżają *bo jest wychowankiem*”

„Jeśli tam rzeczywiście jest takie podejście, to zwyczajnie nie ma czego szukać na boisku. Nikt nie jest tak minimalistyczny.”

„No i o tym właśnie pisałem. Jeśli takie nastawienie ma wychowanek, człowiek, który dobrze wie w jakim klubie gra, jakie są oczekiwania, jak ważne jest mistrzostwo dla Legii, to jakie nastawienie mają mieć zagraniczni piłkarze? Strasznie wygodni się zrobili.”

„Ten wywiad powinien skończyć karierę Rosolka w Legii…”

„Zobaczymy czy zaśmiejesz się na koniec obecnego sezonu. Niby normalna wypowiedź niby spoko a czuć jego niesamowicie u niego. Dobra dziś bramka strzelona ale liczy się efekt końcowy a nie jeden mecz i to z Puszczą na remis. No typowe podejście jak za Magiery u Kosty!”

„On zadowolony bo dzięki Jackowi Zielińskiemu jest dalej w Legii. A jego już dawno być nie powinno taka prawda”

źródło: Twitter

Michał Budzich