Kibice Legii niechciani w Anglii. Aston Villa ogranicza pulę biletów dla polskich kibiców

Aston Villa ograniczyła pulę biletów dla kibiców Legii Warszawa. Mimo to polscy kibice i tak zamierzają stawić się w Anglii w pełnym gronie.

Po czterech meczach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa jest liderem swojej grupy. Do końca tej fazy rozgrywek Polacy rozegrają jeszcze dwa mecze. 30 listopada zmierzą się na wyjeździe z Aston Villą, a 14 grudnia zagrają u siebie z AZ Alkmaar.Wyjazd do Anglii

Nadchodzące starcie z Aston Villą mocno elektryzuje polskich kibiców. Dla najbardziej zagorzałych kibiców warszawskiego zespołu będzie to szansa na wyjazd na Villa Park, gdzie na co dzień rozgrywane są mecze najsilniejszej ligi świata, Premier League. „Nieznani Sprawcy” za pomocą Facebooka przekazali, że planują wyjazd na ten mecz grupą około trzech tysięcy osób. Niestety, piłkarskie święto chcą pokrzyżować organizatorzy.Ograniczona pula biletów

Sektor gości na Villa Park może pomieścić 3 tysiące kibiców. Tyle też osób z Polski wybiera się na ten mecz. Portal „Legionisci.com” informuje, że angielski klub postanowił ograniczyć pulę biletów dla przyjezdnych do zaledwie 1700. Redaktorzy „Legionisci.com” piszą, że za tą decyzją może stać także UEFA, która miała w tej sprawie dołożyć swoje trzy grosze.Komunikat kibiców Legii

Kibice Legii opublikowali komunikat w tej sprawie, który pojawił się na profilu „Nieznani Sprawcy”. W opinii kibiców Aston Villa robi wszystko, by jak najmniej polskich kibiców obejrzało ten mecz. Sympatycy Legii czują się traktowani „jak obywatele drugiej kategorii”. Uważają, że to drugi w tym sezonie przejaw rasizmu zaraz po tym, co wydarzyło się w Holandii. Kibice Legii domagają się standardowej puli biletów dla przyjezdnych na ten mecz. Do Anglii ma udać się 3000 kibiców Legii, którzy wspólnie zamierzają stawić się pod Villa Park.Treść komunikatu:

„Drodzy Kibice!

Zanim jeszcze przejdziemy do podziękowań, podsumowania wczorajszego meczu i tematu niedzielnego meczu, musimy poruszyć pewną bardzo istotną dla nas sprawę.

Mianowicie kolejne spotkanie jakie czeka nas w lidze konferencji to wyczekiwany przez nas wyjazd na mecz z Aston Villa.

Od jakiegoś czasu ze zdumieniem obserwujemy zachowanie klubu z Anglii. Klub ten usilnie stara się zrobić wszystko, aby jak najmniej kibiców z Polski obejrzało ów mecz na żywo, na stadionie.

Kombinacje, niewywiązywanie się z wcześniej danego słowa a nawet z podpisanej umowy pomiędzy naszymi klubami dotyczącej ilości biletów jakie mamy otrzymać, uważamy za niedopuszczalne i skandaliczne.

Po raz kolejny kibice Legii są traktowani jak obywatele drugiej kategorii. Kluby, które tyle mówią o równości i innych tego typu ideach po raz kolejny pokazują, że to tylko puste słowa i marketingowa wydmuszka.

Nie zgadzamy się na trakowanie nas w ten sposób. W związku z tym pragniemy poinformować o kilku sprawach.

– Nie żądamy niczego nadzwyczajnego, a jedynie ilości biletów zgodnej z nominalną pojemnością sektorów przeznaczanych zwykle dla kibiców gości na stadionie AV,

– Jako kibice nie mamy fizycznie możliwości wstrzymać ludzi, którzy kupili już bilety lotnicze, zapłacili za hotele i wydali swoje ciężko zarobione pieniądze na podróż do Anglii,

– Podkreślamy jeszcze raz: to juz drugi w ostatnim czasie po sytuacji w Alkmaar przejaw rasizmu, gdzie Polacy są traktowani jak obywatele drugiej kategorii. Szantażuje się nas możliwością przetrzymania całej grupy w bliżej nieokreślonym miejscu i brakiem możliwości wejscia na mecz.

– Naszą liczbę szacujemy na ponad 3000 i w takiej liczbie stawimy się pod stadionem w Birmingham i zrobimy rzecz jasna wszystko aby wspólnie obejrzeć mecz z sektora gości i po raz kolejny stworzyć niesamowitą atmosferę z jakiej jesteśmy znani.”


źródło: Nieznani Sprawcy, Legionisci.com

Michał Budzich