Kibice Brighton odpowiedzieli na baner kibiców Romy sprzed tygodnia. „Totti kocha pizzę z ananasem”

Kibice Brighton odpowiedzieli na zeszłotygodniowy baner kibiców AS Romy. Włosi obrazili Królową. Z kolei Anglicy nawiązali do Francesco Tottiego.

Brighton & Hove Albion i AS Roma trafiły na siebie w 1/8 finału tego sezonu Ligi Europy. Pierwsze starcie rozgrywane we Włoszech zakończyło się okazałą wygraną Romy 4:0. W rewanżu zawodnicy Brighton nie zdołali odrobić tak dużej straty, tym samym odpadając z europejskich pucharów.
Przed tygodniem kibice AS Romy wywiesili na trybunach mocno kontrowersyjny baner. Skierowany był on bezpośrednio do Królowej. W oryginale brzmiał on następująco: „The Queen gave blowjobs”. Tłumaczenie zostawiamy do własnej interpretacji.
Kibice Brighton nie pozostali dłużni. Podczas dzisiejszego meczu odpowiedzieli Włochom. Anglicy postanowili uderzyć w legendę Romy, Francesco Tottiego. Byli oni jednak zdecydowanie mniej wulgarni w swoim wykonaniu. Sympatycy Brighton wywiesili baner w języku włoskim, który po tłumaczeniu wskazywał na to, że Francesco Totti kocha pizzę z ananasem. A będąc dokładniejszym „Totti uwielbia ananasa na pizzy”.

Michał Budzich