Kibice AZ nie przyjadą do Warszawy. „Nie można zagwarantować bezpieczeństwa naszym kibicom”

AZ Alkmaar nie będzie prowadzić sprzedaży biletów na wyjazdowy mecz z Legią Warszawa. Holenderski klub tłumaczy swoją decyzję kwestiami bezpieczeństwa. AZ odradza także swoim kibicom wyjazdu na własną rękę.
Skandal w Holandii

Pierwsze spotkanie między AZ Alkmaar rozgrywane w Holandii dostarczyło wiele emocji zarówno kibicom, jak i piłkarzom i sztabowi Legii Warszawa. Niestety, nie były to wrażenia związane ze sportową rywalizacją. Wszystko za sprawą skandalicznego zachowania holenderskich służb, uniemożliwiły polskiemu zespołowi bezpiecznie opuszczenie stadionu. Staranowany został prezes Legii, Dariusz Mioduski. Do aresztu na noc zaciągnięci zostali Josue i Pankov.
Czas na rewanż

Do kolejnego starcia między AZ a Legią dojdzie 14 grudnia, tym razem areną zmagań będzie stadion w Warszawie. Dla kibiców Legii będzie to z pewnością duże wydarzenie, w związku ze wspomnianą wcześniej sytuacją. Przy Łazienkowskiej możemy spodziewać się znakomitej atmosfery ze strony polskich kibiców. Niestety, na stadionie nie należy spodziewać się kibiców gości.
Komunikat Legii

Dzisiejszego przedpołudnia Legia Warszawa poinformowała o decyzji podjętej przez AZ Alkmaar. Władze holenderskiego klubu postanowiły, by nie uruchamiać dla swoich kibiców sprzedaży biletów na wyjazdowy mecz z Legią. Polski klub był gotowy przyjąć holenderskich kibiców, jednak Holendrzy sami zdecydowali o tym, by nie sprzedawać wejściówek.
Oświadczenie AZ

Swój komunikat w tej sprawie opublikowało także samo AZ. Holendrzy tłumaczą swoją decyzję kwestiami bezpieczeństwa. Ich zdaniem, holenderscy kibice nie mają zagwarantowanego bezpieczeństwa w Warszawie.

– AZ Alkmaar nie będzie sprzedawać biletów na wyjazdowy mecz z Legią Warszawa rozgrywany w połowie grudnia. Po wydarzeniach, które miały miejsce podczas meczu u siebie, przeprowadzono szeroko zakrojone konsultacje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Doszliśmy do wniosku, że nie można zagwarantować bezpieczeństwa naszym kibicom – przekazał holenderski klub.

– Ponieważ bezpieczeństwo jest dla AZ sprawą najwyższej wagi, klub musiał niestety podjąć decyzję o nie rozpoczynaniu sprzedaży biletów. AZ odradza także swoim kibicom, aby nie podróżowali samodzielnie – dodano.

Michał Budzich