Katar ma zagrać w europejskich kwalifikacjach do Mundialu w… Katarze! Ciekawe rozwiązanie

Jak podają zagraniczne media, Katar ma zostać włączony do europejskich kwalifikacji Mistrzostw Świata, które sam organizuje. Ma to na celu lepsze przygotowanie się do imprezy.

Losowanie grup eliminacji MŚ 2022

Wczoraj odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w Katarze, które odbędą się w 2021 roku. Reprezentacja Polski trafiła do grupy „I” wraz z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą oraz San Marino. Wydawało się, że wyniki wczorajszego losowania są już ostateczne, jak podają jednak media, skład grupy „A” może uzupełnić gospodarz Mundialu – Katar!

Niespodziewany uczestnik

Brytyjski „The Independent” podaje, że Reprezentacja Kataru może zostać dokooptowana do grupy „A”, gdzie znajdują się już: Portugalia, Serbia, Irlandia, Luksemburg oraz Azerbejdżan. Dodanie Katarczyków do europejskich kwalifikacji nie będzie miało jednak bezpośredniego wpływu na walkę o awans na Mundial. Spotkania z Katarczykami będą traktowane jako mecze towarzyskie.

Podobne rozwiązanie zastosowano w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w 2016 roku, których gospodarzem była Francja. Wówczas podopieczni Didiera Deschampsa mierzyli się w grupie „I” z: Portugalią, Albanią, Danią, Serbią oraz Armenią.

Michał Budzich