Kamil Jóźwiak trafi do Anglii? Chcą go dwa utytułowane kluby!

Kamil Jóźwiak wyrósł w tym sezonie na gwiazdę ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że wzbudził zainteresowanie swoją osobą klubów z zagranicy.

Jak informuje „Derby Telegraph”, 22-latkiem zainteresowanie są Derby County oraz Blackburn Rovers. Według angielskiego portalu trener Derby umieścił polskiego skrzydłowego na liście życzeń. Klub, w którym występuje Krystian Bielik, był zainteresowany skrzydłowym Lecha już w styczniowym oknie transferowym, lecz do transferu ostatecznie nie doszło.

Świetny sezon w wykonaniu Polaka sprawił, iż podczas ostatniego meczu z Legią na stadionie pojawiło się wielu skautów. Poczynania 22-latka śledzili wysłannicy m.in. Manchesteru United, Southampton, czy Werderu Brema.

Zainteresowanie zagranicznych klubów nie jest żadnym zaskoczeniem. Jóźwiak wyrósł na gwiazdę swojego zespołu i zanotował przyzwoite, jak na swoją pozycję, liczby. Łącznie wystąpił w 38 meczach, w których strzelił 9 bramek, a także zanotował 7 asyst.

Portal transfermarkt wycenia Polaka na 2.7 miliona Euro, lecz jak podają zagraniczne media, kwota, którą są w stanie wydać angielskie kluby, oscyluje w granicach 3 mln euro.

Michał Budzich