Dobrymi występami zablokował swój transfer? Lech Poznań podbija cenę Kamila Jóźwiaka

Dawid Dobrasz z Głosu Wielkopolskiego ujawnił najnowsze informacje dotyczące transferu Kamila Jóźwiaka. Lech Poznań wciąż nie dogadał się z Derby.

O chęci odejścia Kamila Jóźwiaka z Lecha Poznań wiedzą już wszyscy. Trzykrotny reprezentant Polski mówi o tym otwarcie w wywiadach. Faworytem w pozyskaniu skrzydłowego Kolejorza jest drużyna z Championship, Derby County. W ekipie z zaplecza Premier League gra już inny wychowanek Lecha i kolega Kamila Jóźwiaka, Krystian Bielik.

Informację o przenosinach skrzydłowego do Derby potwierdził ostatnio Zbigniew Boniek. Prezes PZPN na łamach RMF FM stwierdził, iż transfer to kwestia kilku dni. Na temat transferu Jóźwiaka wypowiedział się również dyrektor sportowy Kolejorza:

– Zobaczymy też, ile potrwają jeszcze negocjacje, ale najprawdopodobniej jest to kwestia kilku dni. Okienko transferowe jest otwarte do 5 października, więc mamy jeszcze trochę czasu. Kamil rozegrał w Lechu ponad 100 spotkań, bardzo się rozwinął i trafił do reprezentacji Polski. Miał przez nas dane słowo, że jeśli pojawi się za niego w tym okienku satysfakcjonująca oferta, to będzie mógł kontynuować swoją karierę za granicą. Wiemy, że sobie poradzi – mówił Tomasz Rząsa w wywiadzie dla Głosu Wielkopolskiego.

Kwestią sporną w negocjacjach pomiędzy Lechem Poznań, a Derby są pieniądze. Kolejorz po dobrych występach Jóźwiaka w reprezentacji zaczął podbijać cenę. Na początku władze poznańskiego klubu chciały otrzymać za swojego wychowanka minimum 4 miliony euro. Teraz ta kwota wynosi już 5 milionów euro.

Okazuje się, że Anglicy chcą dokonać tego transferu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Derby rozegra pierwsze spotkanie już w sobotę przeciwko Reading. W przypadku braku porozumienia władz klubu z Championship z Lechem, Barany mają zakontraktować Samuela Grandsira z AS Monaco.