Kamil Grabara w końcu wraca na właściwe tory? Znakomita passa polskiego bramkarza

Po serii wielu kiksów Kamil Grabara powoli zaczyna grać na miarę oczekiwań. Polak notuje znakomitą passę w lidze – jest niepokonany od czterech spotkań.

Kiksy Grabary

Przed kilkoma laty Kamil Grabara uchodził za jeden z największych talentów bramkarskich w Polsce. W wieku 17 lat opuścił Ruch Chorzów na rzecz wielkiego Liverpoolu. Początkowo szkolił się w zespołach juniorskich, a następnie kilkukrotnie był wypożyczany do innych klubów, gdzie jednak zdarzały mu się częste kiksy, które podbijały internet.

Poniższa sklejka wpadek Polaka pochodzi tylko z tego sezonu:

Dobry sezon Polaka

Po wielu kiksach w końcu ucichło o Polaku. Kamil kontynuuje grę w Aarhus GF, gdzie jest podstawowym bramkarzem. W tym sezonie zagrał w 13 meczach ligi duńskiej, w których wpuścił zaledwie 11 bramek. Ponadto aż 5-krotnie zachowywał czyste konto.

Grabara notuje znakomitą passę bez straconej bramki, która trwa już od czterech spotkań. Polak jest niepokonany w lidze w sumie od 383 minut.

Ponadto Polak znajduje się w czołówce bramkarzy ligi w kilku innych statystykach. Kamil może się pochwalić czwartą najwyższą skutecznością interwencji (72.4%) oraz najlepszym wskaźnikiem wpuszczonych goli na 90 minut.

Klub Polaka w obecnej kampanii radzi sobie bardzo dobrze. Po 16 kolejkach zajmuje 3. miejsce, a pod względem liczby straconych bramek Aarhus ustępuje jedynie Randers FC.

Michał Budzich