Kacper Urbański objawieniem reprezentacji Polski. „To jest spełnienie marzeń”

Kacper Urbański zaliczył znakomity debiut w reprezentacji Polski. Po meczu udzielił wywiadu na antenie „TVP Sport”. 19-latek przyznał, że występ w narodowych barwach był dla niego spełnieniem marzeń.
Reprezentacja Polski ma za sobą pierwszy z dwóch meczów towarzyskich przed EURO 2024. W piątkowy wieczór Biało-Czerwoni pokonali reprezentację Ukrainy 3:1. Gole dla naszej reprezentacji zdobyli Walukiewicz, Zieliński i Romanczuk. Honorową bramkę dla Ukrainy zdobył Artem Dovbyk.

W piątkowym meczu z Ukrainą Michał Probierz dał szansę debiutu dwóm zawodnikom. Mowa o Kacprze Urbańskim i Jakubie Kałuzińskim. Był to kolejno 8. i 9. debiut w reprezentacji Michała Probierza. Show skradł przede wszystkim Urbański. Zawodnik Bolonii zebrał za swój występ wiele pochlebnych komentarzy.

Tuż po meczu z Ukrainą Urbański pojawił się przed kamerami „TVP Sport”. 19-latek wyznał, że występ w narodowych barwach był dla niego spełnieniem marzeń.

– Trener dał mi szansę i bardzo się z tego cieszę. To jest na pewno duma dla mnie, dla moich rodziców, dla całej mojej rodziny – skomentował na gorąco Kacper Urbański.

– To jest spełnienie marzeń. Ta gra z orzełkiem na piersi, to było moje marzenie. I ono się spełniło. Oby tak dalej – dodał.
Urbański opowiedział także nieco o swoim podejściu do futbolu. Jak przyznał, piłka nożna to dla niego ogromna pasja i miłość. Po prostu cieszy się możliwością gry w piłkę

– Ja zawsze jak wchodzę na boisko, to staram się grać tak, jak grałem za dziecka. Czyli cieszyć się tą piłką. Bawić się. To jest moje hobby, to jest moja miłość. Dlatego staram się to robić z zabawą – ujawnił Urbański.


źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich

Dodaj komentarz