Kacper Kozłowski na wylocie z Brighton? „Jest niemal zapomnianym piłkarzem”

Sytuacja Kacpra Kozłowskiego w Brighton & Hove Albion jest bardzo trudna. Niewykluczone, że wkrótce 20-latek będzie musiał pomyśleć nad zmianą otoczenia.
Kacper Kozłowski trafił do Brighton w styczniu 2022 roku. W angielskim klubie nie zagrzał na zbyt długo miejsca, gdyż niedługo później został wypożyczony do belgijskiego Union Saint-Gilloise. Po pół roku spędzonym w Belgii Kozłowski wrócił do Brighton. Latem 2022 roku udał się z kolei na roczne wypożyczenie do holenderskiego Vitesse Arnhem. Przed startem trwającego sezonu wypożyczenie zostało przedłużone o kolejny rok.

Kozłowski jest piłkarzem Brighton od ponad dwóch lat. W tym czasie nie zdołał jednak zadebiutować w pierwszej drużynie Brighton. 2,5 roku Kozłowski spędził na wypożyczeniach w Belgii i Holandii. Wraz z końcem tego sezonu wygaśnie jest wypożyczenie do Vitesse i ponownie wróci do Anglii. Czy zagości tam na dłużej? To stoi pod dużym znakiem zapytania.

Kontrakt Kozłowskiego z Brighton obowiązuje do 2026 roku. Nie jest jednak pewne, czy uda mu się wypełnić ten kontrakt. Niewykluczone, że Brighton będzie chciało się pożegnać z Polakiem, którego rozwój nie przebiegł tak, jak zakładano dwa lata temu. Jeden z brytyjskich dziennikarzy stwierdził na łamach „TVP Sport”, że przy nazwisku Kozłowskiego pojawiają się wątpliwości, czy da on sobie radę na poziomie Premier League pod kątem fizycznym.

– Wciąż istnieją wątpliwości co do tego czy Kozłowski poradzi sobie z atletycznym poziomem Premier League – powiedział dziennikarz Brian Owen.

Bez wątpienia klub bacznie mu się przygląda, ale ma wiele opcji ofensywnych środkowych pomocników – dodał.
Sytuacja Kacpra Kozłowskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Ciężko sobie wyobrazić, by po 2,5-letnich wypożyczeniach Polak miał nagle przebić się do pierwszego składu Brighton. Brian Owen stwierdził, że Kozłowski w oczach kibiców Brighton stał się zawodnikiem zapomnianym.

– W tym sezonie przeszedł niezauważony i wśród kibiców Brighton jest niemal zapomnianym piłkarzem – przyznał Brian Owen.

W tym sezonie Kozłowski jest podstawowym piłkarzem Vitesse Arnhem. Vitesse, które zajmuje ostatnie miejsce w Eredivisie. W 25 ligowych meczach Kozłowski zdobył 2 bramki i zanotował 4 asysty.


źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich

Dodaj komentarz