Juventus wydał specjalne oświadczenie! Stara Dama odnotowała ogromne straty

Juventus Turyn wydał dziś specjalne oświadczenie ws. sytuacji finansowej klubu. Okazuje się, że Stara Dama podczas ostatniego okresu rozliczeniowego odnotowała stratę prawie 90 milionów euro!

Sytuacja pandemiczna na świecie nie jest szczodra dla klubów. Przełożone spotkania, mecze bez publiczności oraz zawieszone rozgrywki nie wpływają dobrze na finanse drużyn. Władze muszą redukować płace, aby zbilansować wydatki.

Problem dotyczy zarówno małych, jak i dużych klubów. O problemach finansowych Bayernu Monachium wypowiedział się ostatnio Karl-Heinz Rummenigge.

Mówimy o stracie, która wyniesie ok. 100 milionów euro. W całej Europie każdy klub traci od 50 do 200 milionów euro w sezonie – oznajmił działacz w jednym z niedawnych wywiadów – powiedział niemiecki działacz

Dziś swoje oświadczenie finansowe wydał Juventus. Klub w specjalnym oświadczeniu przekazał, że w ostatnim okresie rozliczeniowym odnotował stratę 89.7 mln euro. Dla porównania Stara Dama w roku obrotowym 2018/2019 straciła sumę 39.9 mln euro.

Kacper Polaczyk