Jurgen Klopp i Pep Guardiola zgodni. „Pięć zmian to klucz. Trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie”

Po meczu pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem doszło do rozmowy trenerów. Pep Guardiola na konferencji prasowej wyjaśnił o czym konwersował z Jurgenem Kloppem.

Hit kolejki Premier League zakończył się remisem 1:1. Trenerzy po spotkaniu zwrócili uwagę na kontuzję Trenta Alexandra-Arnolda, przez którą Anglik musiał opuścić boisko. Szkoleniowcy ubolewali nad zmianą w przepisach dotyczącą maksymalnie trzech zmian.

Skoro chcecie podłożyć nam mikrofony, abyśmy mogli wyrazić swoją opinię, to rozmawialiśmy o pięciu zmianach w meczu. Mamy wielu piłkarzy i wiele przypadków na całym świecie, że pięć zmian to klucz. Ale tutaj jest zupełnie odwrotnie.

Rozmawialiśmy o tym wiele razy. Teraz Trent Alexander-Arnold jest kontuzjowany. W Premier League wierzymy, że jesteśmy wyjątkowi, ale nie chronimy zawodników. Teraz widać, że to katastrofa.

Guardiola nie potrafi pojąć decyzji władz Premier League co stanowczo podkreślił na swojej pomeczowej konferencji.

Nie rozumiem, dlaczego władze Premier League postępują inaczej i nie dostosowują się do sytuacji. Może dlatego, że ta liga lubi być inna? Wszystkie pozostałe rozgrywki chronią piłkarzy pięcioma zmianami.

Dziś z tego powodu odpadł prawy obrońca, jutro będą kolejni zawodnicy. Poprzedni sezon skończył się dużo później, dziś mamy wyjątkową sytuację, wszystkie inne ligi to rozumieją.

Głos w sprawie kontuzji Trenta Alexandra-Arnolda zabrał również Jurgen Klopp. Niemiec także nie powstrzymał się od wspomnienia o problemie związanym z ograniczonymi zmianami.

Niestety Trent ma problemy z łydką. Jeszcze nie wiemy co konkretnie, ale to absolutnie nie jest fajne. Musimy jeszcze raz poruszyć temat pięciu zmian.

Jeśli 14 drużyn wciąż twierdzi, że tego nie chce, to niech pozwolą na to, gdy rywalizują ze sobą zespoły z pierwszej szóstki w tabeli. Nie wiem, czy to możliwe, ale musimy znaleźć jakieś rozwiązanie.