Josue problemem Legii? Tomasz Hajto: „Legię ciągnie w dół”

Tomasz Hajto podzielił się swoją opinią na temat obecności Josue w Legii Warszawa. Zdaniem eksperta Portugalczyk ciągnie Legię w dół.
Klęska Legii

W mijającym tygodniu Legia Warszawa zakończyła swoją przygodę w tym sezonie europejskich pucharów. Porażki 2:3 i 0:3 spowodowały, że Legia przegrała dwumecz z Molde i odpadła na etapie 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.
Obwiniany Tobiasz

Po przegranym dwumeczu z Molde najbardziej oberwało się Kacprowi Tobiaszowi. Bramkarz mógł zrobić więcej przy kilku bramkach dla Norwegów i w mediach to z niego zrobiło się największego winowajcę klęski z Norwegami.
Josue problemem Legii?

Nieco szerzej na porażkę Legii spojrzał Tomasz Hajto. Zwrócił on uwagę na trudny charakter Josue. Zdaniem eksperta „Polsatu Sport” Portugalczyk ciągnie Legię w dół. Poniżej cytujemy wypowiedzi Hajto na łamach niedzielnego programu na kanale „Polsatu Sport”.

– Te jego notoryczne machania, notoryczne niezadowolenie, granie czasami pod siebie, a nie dla dobra zespołu… Ja to powiedziałem rok temu, jak był moment, kiedy on kontrakt przedłużał. Ja nie wiem, czy to jest dzisiaj piłkarz, z którym ja chciałbym być dzisiaj w drużynie – rozpoczął Tomasz Hajto.

– Dobra, fajnie, strzelił bramkę, fajnie podał. Ale potem zliczysz tak: czerwona kartka, notoryczne kłótnie, dyskusje z sędziami. Nie od tego jest kapitan – stwierdził ekspert „Polsatu Sport”.

– Nie ma w Niemczech piłkarza, który jest ważniejszy niż klub. A tutaj momentami z rozmów i z tego co słyszę, to wydaje mi się, że on jest ważniejszy niż drużyna i cały klub. […] Jest jedna rzecz. Tam słyszę cały czas, że on wszystko czyta, śledzi, że on jest zły, jak ktoś coś źle o nim powie. To co, on jest Maradona czy Pele? Bo już nie wiem, w jakich kategoriach mam go rozpatrywać – kontynuował Hajto.

– Jaki on ma wpływ dziś na drużynę? Na dzień dzisiejszy swoich zachowaniem dla mnie to on Legię ciągnie w dół – zakończył ekspert.
Michał Budzich