José Mourinho spełnił złożoną obietnicę. Portugalczyk kupił swojemu podopiecznemu buty [WIDEO]

Jak José Mourinho powiedział, tak zrobił. Portugalski szkoleniowiec obiecał swojemu 18-letniemu podopiecznemu, że jeśli ten dobrze zagra w meczu z Genoą, to kupi mu nowe buty. Mourinho dotrzymał słowa, a piłkarz nie krył swojego zadowolenia, co zresztą widać na poniższym filmie.

W niedzielę doszło do starcia w ramach 13. kolejki Serie A. Genoa podejmowała na własnym obiekcie uważaną za faworytów AS Romę. Bohaterem starcia okazał się 18-letni Felix Afena-Gyan, strzelec dwóch bramek dla Giallorossich.

Niespodziewany bohater

Wynik starcia Genoi z Romą w zasadzie do samego końca nie był rozstrzygnięty. Przez większość spotkania przeważali podopieczni José Mourinho, jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi bramką. W 74. minucie na murawie pojawił się wspomniany Felix Afena-Gyan. José Mourinho miał obiecać 18-latkowi, że jeśli ten zagra dobry mecz, to po meczu kupi mu nowe buty. Jak się okazało, decyzja Mourinho była strzałem w dziesiątkę, gdyż Ghańczyk zapewnił zwycięstwo Romie, strzelając dwie bramki.

– Obiecałem, że kupię Felixowi buty, które naprawdę lubi i które są naprawdę drogie. Nie będę mówił, o jaką markę chodzi, bo nie chcę robić reklamy. Kosztują 800 euro, więc po strzelonej bramce podbiegł i powiedział mi, żebym nie zapomniał o zakładzie. Pierwszą rzeczą, którą zrobię w poniedziałek, to kupię mu buty – mówił po meczu Mourinho.

Obietnica spełniona

Na działania Mourinho nie musieliśmy długo czekać. Felix otrzymał buty, na które sobie zasłużył, już kolejnego dnia.

Michał Budzich