Jorge Jesus chwali Kolejorza. „Lech jest mocniejszy niż PAOK”

Benfica pokonała Lecha Poznań w pierwszej kolejce Ligi Europy. Wynik jednak, nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania.

Kolejorz pierwszy raz od pięciu lat zagrał w fazie grupowej Ligi Europy. W pierwszym meczu poległ u siebie w starciu z Benficą. Portugalczycy wygrali 4:2, jednak kibice byli zachwyceni postawą piłkarzy Lecha. Pochwał nie szczędził również trener gości, Jorge Jesus.

Mieliśmy w tym meczu trudne momenty. Lech jest mocniejszy niż PAOK (z którym Portugalczycy odpadli w el. LM przyp. red.), ale też Benfica jest teraz inaczej przygotowana. Mieliśmy trudne momenty i większe problemy w obronie niż zwykle, bo Lech grał bardzo odważnie – mówił po meczu Jesus.

66-latek wypowiedział się również na temat swojego zawodnika, który skompletował w Poznaniu hat-tricka. Jorge Jesus obawia się, że szybko straci Darwina Nuneza przez transfer do innego klubu.

Trafiliśmy z nim. Chłopak ma 21 lat, a jeszcze się wielu rzeczy u mnie i w Benfice nauczy. Ale podejmowanie decyzji, wykończenie, szybkość – to już ma znakomite

Będzie pewnie najdroższym piłkarzem sprzedanym kiedykolwiek przez Benficę. Niestety dla mnie, zapewne stracę go szybko.