John van den Brom pod wrażeniem kibiców Lecha Poznań. „Ponad 30 lat w piłce, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem”

Lech Poznań zajął trzecie miejsce w sezonie 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy. Szkoleniowiec Kolejorza, John van den Brom po ostatniej kolejce podziękował kibicom za wsparcie podczas rozgrywek.

Długa kampania Kolejorza

To był udany sezon w wykonaniu Lecha Poznań. Podopieczni Johna van den Broma osiągnęli 1/4 finału Ligi Konferencji Europy oraz zajęli trzecie miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Niebiesko-biali zagrali łącznie 56 spotkań w tym sezonie. Holenderski szkoleniowiec Kolejorza podsumował kampanię na konferencji prasowej po spotkaniu z Jagiellonią Białystok (2:0).

– Jestem szczęśliwy, że ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce w Ekstraklasie. Wychodzi na to, że tyle byliśmy w stanie, jeśli chodzi o ligę, zrobić. Nie jest to wystarczające i za rok chcemy to poprawić, powalczyć o najwyższe laury i co najmniej powtórzyć przygodę w Lidze Konferencji – powiedział John van den Brom.

Nowe informacje ws. Czesława Michniewicz. Trener rozmawiał z ekstraklasowym klubem [CZYTAJ]

– Kończymy sezon czterema zwycięstwami bez straty gola. To też coś mówi. Były w tym sezonie lepsze i gorsze momenty. To był bardzo drugi okres, podczas którego zagraliśmy 56 meczów. Jestem zmęczony, ale bardzo dumny z tego, że mogę pracować z takim zespołem. Przez zespół rozumiem nie tylko zawodników, ale sztab i wszystkich związanych z klubem. To fantastyczna współpraca. Jestem zmęczony, ale z niecierpliwością czekam na przyszły sezon – dodał szkoleniowiec.

Podziękowania dla kibiców

– Mam 56 lat, ponad 30 w profesjonalnej piłce nożnej, ale czegoś takiego, jak tutaj, jeszcze nie widziałem. To jest fantastyczne, jak nas niosą na boisku. Za to chcę im podziękować – podsumował Holender.

Źródło: Lech Poznań