John van den Brom na wylocie z Lecha Poznań. Klub szuka nowego trenera

John van den Brom jest coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań. Władze Kolejorza przeczesują rynek w poszukiwaniu następców holenderskiego trenera.

Nieprzerwanie od lipca 2022 roku John van den Brom jest trenerem Lecha Poznań. Holenderski szkoleniowiec poprowadził Kolejorza już w 80 oficjalnych meczach, wygrywając 41 z nich. Zdecydowanie największym sukcesem holenderskiego trenera w trakcie pracy w Lechu było dotarcie do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy w zeszłym sezonie.

Sezon 2023/2024 nie układa się jednak po myśli piłkarzy, sztabu, kibiców i władz Lecha Poznań. Już na samym początku sezonu Kolejorz odpadł z europejskich pucharów, przegrywając w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. To oznaczało błyskawiczne zakończenie przygody poznańskiego klubu na arenie międzynarodowej, gdzie po zeszłym sezonie kibice mieli chrapkę na ponowne zawojowanie Ligi Konferencji. Nie najlepiej jest także na krajowym podwórku. Na ten moment Lech zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli, a wkrótce mogą go wyprzedzić Raków i Legia, którzy mają zaległe mecze do rozegrania.

Dziś Lech Poznań po raz kolejny stracił punkty w rozgrywkach Ekstraklasy. W niedzielne popołudnie Kolejorz poległ na własnym terenie z Piastem Gliwice. To rozwścieczyło kibiców. Po tym meczu ważną informacje odnośnie przyszłości Johna van den Broma przekazał Dawid Dobrasz.

Jak informuje Dawid Dobrasz z Meczyków, pozycja Johna van den Broma jest mocno zagrożona. Holender ma ważny kontrakt do końca tego sezonu. Niewykluczone jednak, że nie zdoła ona wypełnić swojego kontraktu. Jak czytamy, odejście van den Broma jest przesądzone. Otwartą kwestią pozostaje jednak czas, kiedy to nastąpi.

Według informacji Dawida Dobrasza, władze Lecha Poznań rozglądają się za nowym trenerem. Poszukiwania trwają już od miesiąca. John van den Brom pozostaje na stanowisku ze względu na to, że na rynku nie ma odpowiedniego kandydata na to stanowisko. Potencjalny kandydat ma być zgodny z filozofią klubu.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich