Joachim Loew o sukcesie Roberta Lewandowskiego. „Polak uosabia idealnego napastnika”

Selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew skomentował wyniki gali FIFA Best. Szkoleniowiec Die Mannschaft twierdzi, że wolałby, żeby nagrodę dla najlepszego trenera otrzymał Hansi Flick. Nie obyło się także bez komplementów dla Roberta Lewandowskiego.

Zaskakujący wynik głosowania

Po przyznaniu Jurgenowi Kloppowi statuetki dla najlepszego szkoleniowca roku wybuchła burza. Zaskoczenie jest wielkie, ponieważ trener Liverpoolu wygrał „tylko” mistrzostwo Anglii.

Niedoceniony Flick

Jego rywal w tej konkurencji – Hansi Flick zdobył wszystko co się dało. Łącznie doprowadził Bayern do triumfu na pięciu frontach. Całą sprawę postanowił skomentować były współpracownik szkoleniowca Bayernu (Flick był asystentem trenera w reprezentacji Niemiec przyp. red.), Joachim Loew.

Opinia Loewa i komplement dla Lewandowskiego

Gratuluję Kloppowi, który jest nadzwyczajnym trenerem. Na pewno jednak zrozumie, że wolałbym, żeby nagrodę otrzymał Flick. Ma za sobą niesamowity sezon z bezprecedensowymi sukcesami. Bardzo wysoko go cenię – stwierdza selekcjoner Die Mannschaft.

I Juergen, i Hansi są wyjątkowi. Dla mnie to nie przypadek, że Robert Lewandowski, pokazywał i pokazuje swoje umiejętności u obu tych trenerów. Polak uosabia idealnego napastnika – komplementuje Loew.