Jay-Jay Okocha z radą dla Mohameda Salaha. „Musi opuścić Premier League jeśli tylko jest szansa na przenosiny do…”

Jay-Jay Okocha wypowiedział się na temat sytuacji Mohameda Salaha w Liverpoolu. Legendarny afrykański piłkarz ma radę dla Egipcjanina. Zdaniem Okochy Salah powinien opuścić Premier League i dołączyć do FC Barcelony.

Zaleca mu zmianę otoczenia

Media od dawna spekulują na temat potencjalnego transferu Egipcjanina do jednego z gigantów ligi hiszpańskiej. Sam piłkarz pod koniec zeszłego roku w wywiadzie dla AS przyznał, że nie wyklucza przenosin do Barcelony czy Realu Madryt. Z radą dla Salaha zgłosił się Jay-Jay Okocha.

Legendarny zawodnik z Nigerii sądzi, że transfer byłby dobrą decyzją Egipcjanina. Nigeryjczyk doradza mu przenosiny do FC Barcelony.

– Jeśli jest szansa na przenosiny do Barcelony, radzę Salahowi, aby tam pojechał. W Liverpoolu skończyła mu się już energia – cytuje Okochę portal meczyki.pl.

– Sytuacja „The Reds” jest teraz coraz gorsza. Salah musi opuścić Premier League. Jeśli jest jakakolwiek szansa na grę w Barcelonie, powinien z niej skorzystać – uzupełnił Nigeryjczyk.

Czy to realne?

Bilans Mohameda Salaha w bieżącym sezonie to 35 spotkań, 24 gole i 4 asysty. Jego umowa z Liverpoolem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Według Okochy przenosiny dla Barcelony bardzo dobrze zrobiłyby Egipcjaninowi, jednak czy Blaugrana miałaby odpowiednie środki by go do siebie sprowadzić? Przypomnijmy, iż sytuacja finansowa wicemistrzów Hiszpanii jest tragiczna. Według Transfermarkt Salah jest warty około 120 mln euro.

Źródło: Goal.com, Meczyki.pl