Jasmin Burić wypowiedział się nt. Lecha Poznań. „Brakuje im doświadczenia i cwaniactwa”

Były bramkarz Lecha Poznań, Jasmin Burić był gościem programu Halo Europa na antenie TVP Sport. Bośniak przyznał, że Kolejorzowi brakuje doświadczenia i cwaniactwa.

Lech Poznań zmierzy się w czwartek ze Standardem Liege w ramach Ligi Europy. Poznaniacy zajmują trzecie miejsce w grupie z dorobkiem trzech oczek. Kolejorz w ostatnich spotkaniach Ekstraklasy w łatwy sposób stracił punkty. Jasmin Burić stwierdził, że piłkarzom brakuje doświadczenia i cwaniactwa.

W Lechu Poznań brakuje w tym momencie doświadczenia i cwaniactwa.

Grałem tu dziesięć lat. Legia Warszawa jak wygrywała mistrzostwo Polski, to grała twardo i pokazała, że jest drużyną doświadczoną. Potwierdzili to w meczu z Cracovią, który wygrali 1:0.

Jasmin Burić stwierdził, że obecny Lech gra lepiej niż ten z 2015, który zdobył mistrzostwo pod wodzą Macieja Skorży. Bramkarz przyznał dodał jednak, że ówczesny Kolejorz był skuteczniejszy.

Obecnie Lech gra chyba lepiej niż wtedy. My graliśmy bardzo dobrze taktycznie. Kiedy trenerem był Maciej Skorża trudno było nas ograć. Wydaje mi się, że ten Lech gra lepiej niż ten z 2015 roku, ale ten z 2015 roku był skuteczniejszy – przyznał Bośniak na antenie TVP Sport.

Zawodnicy Lecha mogą być zmęczeni. Granie co trzy dni, a nawet same podróże są męczące. Każda drużyna potrzebuje dużo zawodników. Wiemy jaką rolę odgrywa ławka w drużynie. Moim zdaniem łatwiej grać w Lidze Europy niż w polskiej lidze. Style obu lig różnią się od siebie. Ekstraklasa jest bardzo fizyczną ligą.