Jan Tomaszewski znowu nie oszczędził Brzęczka. „To jest dziecinada. Na co on czeka?”

Jerzy Brzęczek w roli selekcjonera nadal budzi różne odczucia. Wielu ekspertów przyznaje, że nie widzi przyszłości kadry w jasnych barwach z byłym trenerem Wisły Płock za jej sterami. Do przeciwników opiekuna reprezentacji Polski należy także Jan Tomaszewski.

Były bramkarz znowu skrytykował selekcjonera w rozmowie z „WP SportoweFakty”. 49-latkowi dostało się po raz kolejny za ciągłe rotacje w bramce. Od początku kadencji Brzęczka Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański grają na zmianę.

„Brzęczek powinien wytypować pierwszego bramkarza. W pierwszych trzech meczach eliminacji powinien grać bramkarz, który będzie bronił na EURO” – Stwierdził Tomaszewski.

Niedawno selekcjoner wyznał, że wybrał już podstawowego bramkarza. Tego także nie rozumie 63-krotny reprezentant Polski.

„To jest dziecinada. Na co on czeka? Co to za tajemnica? Powiem, jak robią to prawdziwi selekcjonerzy. Juergen Klinsmann objął reprezentację Niemiec i pół roku przed mistrzostwami świata w 2006 roku powiedział, że u niego nr 1 będzie Jens Lehmann, a najlepszy piłkarz poprzednich mistrzostw Oliver Kahn będzie rezerwowym. Dlatego to nie jest żadna tajemnica. Niech Brzęczek powie, kto będzie” – Mówi w rozmowie.

Nasza kadra od marca zaczyna granie w eliminacjach do mundialu w Katarze. Czekają nas wtedy trzy mecze, z czego dwa bardzo ciężkie wyjazdy do Anglii i na Węgry. Ostatnie marcowe spotkanie zagramy z Andorą u siebie.

„Trzeba zremisować na Wembley, trzeba zremisować z Węgrami, a nawet wygrać, to wtedy będziemy mieć pełne prawo na jesień grać o pierwsze miejsce w grupie. Oczywiście doliczam trzy punkty w meczu z Andorą, z którą po prostu musimy wygrać” – Zakończył Tomaszewski.