Jan Tomaszewski ostro o sprawie Szymona Marciniaka. „Dziwi mnie jakiś idiota z UEFA”

Jan Tomaszewski w ostrych słowach skomentował ostatnią aferę wokół Szymona Marciniaka. Były reprezentant Polski skrytykował działania UEFA.

W ostatnich dniach polskie media sportowe żyły sprawą Szymona Marciniaka. Organizacja „Nigdy Więcej” zgłosiła do UEFA fakt, że polski sędzia piłkarski pojawił się na konferencji biznesowej. Jednym z organizatorów był polityk Sławomir Mentzen. Wspomnianej organizacji nie spodobało się to, że piłkarski arbiter pojawił się na wydarzeniu organizowanym przez polityka o poglądach odmiennych od UEFA. Warto jednak zaznaczyć, że wystąpienie Marciniaka nie miało charakteru politycznego.

W pewnym momencie zaczęło się mówić o potencjalnym odsunięciu Szymona Marciniaka od finału Ligi Mistrzów. Ostatecznie jednak polski sędzia nie stracił możliwości pracy przy spotkaniu wieńczącym ten sezon Champions League. W oficjalnym komunikacie UEFA Marciniak musiał jednak przeprosić za całą sytuację.

Działania UEFA ostro skrytykował Jan Tomaszewski. Były reprezentant Polski przejechał się także po organizacji, która zgłosiła Szymona Marciniaka. Tomaszewski podzielił się swoją opinią na łamach „Super Expressu”.

– U nas w Polsce. W moim kraju, istnieje zawiść, zazdrość, bezinteresowna. To że jakieś tam stowarzyszenie – ich nazwy nie chcę wymieniać –  złożyło zawiadomienie, czy donos, czy wniosek do UEFA – to miało pełne prawo. Bo żyjemy po prostu w demokratycznym kraju i każdy ma prawo się wypowiedzieć – rozpoczął Jan Tomaszewski.

– Natomiast dziwi mnie jakiś idiota, powtarzam, idiota z UEFA, który potraktował tą sprawę poważnie. (…) Jakiś idiota z UEFA przyjął to i powiedział, że będzie z tego sprawa. Zajmijcie się innymi sprawami futbolowymi. (…) Zamiast to zawiadomienie rzucić do kosza, bo to nie ma nic wspólnego z sędziowaniem na boisku piłkarskim


źródło: super express

Michał Budzich