Jamal Musiala podpisze nowy kontrakt z Bayernem Monachium! Znamy zarobki 18-latka

Jak donoszą zagraniczne media, Jamal Musiala doszedł do porozumienia z Bayernem Monachium i wkrótce podpisze nowy kontrakt z klubem. 18-latek ma podpisać 5-letnią umowę, na mocy której ma zarabiać 5 milionów euro za sezon.

Rekord Musiali

O młodym piłkarzu Bayernu Monachium zrobiło się niezwykle głośno, gdy 23 lutego w meczu Ligi Mistrzów zdobył swoją premierową bramkę w Lidze Mistrzów. Tym samym stał się najmłodszym piłkarzem Bayernu, który strzelił bramkę w tych rozgrywkach. Do tej pory w tej klasyfikacji najlepszy był Sammy Kuffour, który zdobył gola w wieku 18 lat i 60 dni. Musiala dokonał tego mając 17 lat i 363 dni.

Był naprawdę szczęśliwy, że pozwolono mu zagrać od początku. Powiedzieliśmy mu, że powinien być odważny, co uczyni go silniejszym. Razem z Jo staraliśmy się ściągnąć z niego presję. To miłe, że jest najmłodszym strzelcem bramki w historii LM – skomentował po meczu Goretzka.

Ważna decyzja

Następnego dnia młody piłkarz ogłosił, w jakiej reprezentacji zamierza grać. Jamal Musiala urodził się w Niemczech, jednak w przeszłości reprezentował również barwy młodzieżowej reprezentacji Anglii. Ostatecznie Jamal w przyszłości przywdzieje koszulkę naszych zachodnich sąsiadów.

Znamy warunki kontraktu

Jak donoszą zagraniczne źródła, przedstawiciele Bayernu Monachium spotkali się z młodym piłkarzem i uzgodnili warunki nowego kontraktu. Jako że piłkarz skończył już 18 lat, to może podpisać profesjonalny kontrakt. Jak informował „Sport Bild”, Jamal Musiala podpisze umowę do końca czerwca 2026 roku, na mocy której ma zarabiać 5 milionów euro za sezon.

Michał Budzich