Jakub Świerczok z pierwszą bramką w Japonii! Polak dał awans swojej drużynie [WIDEO]

Jakub Świerczok zdobył pierwszą bramkę w barwach japońskiego Nagoya Grampus. Gol Polaka zapewnił jego drużynie awans do kolejnej rundy Pucharu Japonii.

Po zakończonym EURO 2020 Jakub Świerczok zdecydował się na zmianę barw klubowych. Japoński klub Nagoya Grampus zapłacił za Polaka Piastowi Gliwice 2 miliony euro. Dzięki temu transferowi Gliwiczanie zarobili na Świerczoku ponad 4,5 mln złotych, gdyż prędzej wykupili go z Ludogortsa za milion euro.

Debiut w nowych barwach

Na debiut Świerczoka w nowych barwach musieliśmy czekać do 12 sierpnia. Wówczas Polak wszedł na boisko w 65. minucie meczu, lecz nie zdołał odmienić losów meczu i jego klub przegrał 0:2. 3 dni później 28-latek miał kolejną okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności, ponieważ trener wpuścił go na boisko z ławki rezerwowych w meczu z Shonan. Zespół Polaka wygrał tamto spotkanie 1:0.

Pierwszy gol Świerczoka

Na pierwszą bramkę Świerczoka musieliśmy czekać do dziś. Nagoya Grampus podejmowała na własnym obiekcie Vissel Kobe w 1/8 finału Pucharu Japonii. Polak pojawił się na murawie w 63. minucie i zdołał strzelić bramkę na wagę awansu w 89. minucie meczu.