Jakub Moder najszybszym środkowym pomocnikiem w Premier League? Nietypowa jedenastka z udziałem Polaka

Jakub Moder znalazł się w najszybszej jedenastce z bieżącego sezonu Premier League. Polak zanotował najwyższą prędkość wśród środkowych pomocników.

 

Wrócił i jest… szybki

Jakub Moder ponad rok walczył o powrót na boisko. Polak w meczu z Norwich City zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Do gry wrócił pod koniec października 2023 roku. Wówczas zagrał w meczu rezerw Brighton.

 

Około miesiąc później Roberto De Zerbi postawił na Jakuba Modera podczas meczu z Nottingham Forest. Polak otrzymał szansę wejścia z ławki. W tym sezonie Premier League zagrał w dziewięciu meczach, notując 215 minut.

Tak mały bilans gry nie przeszkodził Polakowi w zaistnieniu w najszybszej jedenastce ligi. Squawka wyliczyła, że Jakub Moder okazał się piłkarzem z najwyższą prędkością wśród środkowych pomocników Premier League.

Według ich danych opublikowanych Jakub Moder osiągnął maksymalną prędkość 36.84 km/h. To czwarty wynik w całej jedenastce. Szybsi od wychowanka Warty Poznań okazali się Micky van de Ven (37.38 km/h), Chiedozie Ogbene (36.93 km/h) oraz Pedro Neto (36.86 km/h).

Źródło: Squawka

Dodaj komentarz