Jakub Moder mógł zagrać w Bundeslidze? „Jako młody chłopak wolałbym mniej zarabiać, ale iść tam”

W dzisiejszym Cafe Futbol Tomasz Hajto zabrał głos w sprawie transferu Jakuba Modera. Według byłego reprezentanta Polski 21-latek zamiast do Brighton mógł trafić do Borussi Dortmund.

O Jakubie Moderze mówi się sporo ostatnimi czasy. 21-latek na wiosnę wywalczył miejsce w pierwszym składzie Lecha, a jesienią zadebiutował w reprezentacji Polski. Nic dziwnego, że młodym pomocnikiem zaczęły interesować się zagraniczne kluby. Jakub Moder ostatecznie trafił do Brighton za 11 milinów euro, jednocześnie bijąc ekstraklasowy rekord transferowy.

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z transferowych wyborów Modera. Całą sytuację skrytykował Tomasz Hajto, który uważa, że 21-latek powinien wybrać zupełnie inną ligę.

Nie przesadzałbym, że Brighton to jest dobry kierunek. Robimy z niego jakiś zespół znany w Europie. Za nim przemawia tylko to, że jest z Premier League – ocenił całą sytuację Hajto

Według byłego reprezentanta Polski Moder powinien trafić do poważniejszego klubu. Zdaniem Hajto Lech otrzymał oferty od „ciekawszych” drużyn.

Była na stole propozycja z Borussii Dortmund na kontrakt od 1 lipca. Pewnie nie chcieli zapłacić tyle, co Brighton, ale ja dzisiaj jako młody chłopak wolałbym mniej zarabiać, ale iść do Dortmundu. Borussia z dobrego piłkarza jest w stanie zrobić gracza na poziomie światowym – podsumował Hajto

Kacper Polaczyk