Lech mógł zarobić na Moderze jeszcze więcej! Prezes Rutkowski ujawnia szczegóły

Jakub Moder 4 października podpisał kontrakt z Brighton. Angielski klub zapłacił Lechowi około 11 milionów euro, a tym samym 21-latek pobił rekord transferowy w ekstraklasie. Jak podaje jednak wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski, oferty za Polaka opiewały na kwoty nawet 13 milionów.

Transfer do Anglii wydaje się być dobrym posunięciem dla takiego zawodnika, jakim jest Jakub Moder. Lech Poznań, który otrzymał za swojego piłkarza 11 milionów, a do tego z powrotem wypożyczył go do siebie na co najmniej pół sezonu, również powinien być zadowolonym z tej transakcji. Wychodzi na to, że każdemu ten transfer powinien wyjść na dobre, o czym mówi w rozmowie z Interią Piotr Rutkowski.

– Zrobiliśmy transakcję win-win. Chłopak jest zadowolony, bo zna swą przyszłość i może skupić się tylko na piłce. Stawiam tezę, że to go uskrzydla. My natomiast zarobiliśmy godne pieniądze. Oczywiście, że patrząc na jego grę u boku Krychowiaka przeszło mi przez myśl, że wartość Kuby to może nawet 20 mln euro, ale podchodzę do tego zdrowo – mówi w rozmowie ze Sebastianem Staszewskim Piotr Rutkowski.

Wiceprezes Lecha zdradził również kulisy ostatnich dni okienka transferowego, w których do Kolejorza przychodziły oferty atrakcyjniejsze finansowo niż ta z Brighton.

– Dzień przed ostatnim dniem okienka pojawiła się opcja sprzedania Kuby za 13 mln euro. Ale nie był to kierunek geograficzny, który interesował zawodnika i nas. Bo my wolimy sprzedawać piłkarzy do lig TOP5, a tamten zespół w takiej nie gra. Był także inny klub z Premier League, który odezwał się do nas rano tego samego dnia, gdy dopinaliśmy transakcję. Mieliśmy jednak z Brighton umowę dżentelmeńską i nie podjęliśmy rozmów – kontynuuje Rutkowski.

Po transferze do Brighton Lech natychmiastowo wypożyczył Kubę z powrotem do siebie. Wypożyczenie ma obowiązywać przez rok, jednak Brighton zagwarantowało sobie możliwość ściągnięcia piłkarza do siebie już w zimę. W tej sprawie Piotr Rutkowski również przedstawił swoje stanowisko.

– My jesteśmy przekonani, że Kuba powinien zostać z nami do lata i rozegrać w Poznaniu pełen sezon. Musi zderzyć się z grą na trzech frontach, bo to będzie ważne doświadczenie.

Cała rozmowa Piotra Rutkowskiego z Sebastianem Staszewskim jest dostępna do przeczytania na Interii.

Michał Budzich