Jakub Kwiatkowski wbił kolejną szpilkę PZPN-owi. Były rzecznik wytknął błąd federacji

Mecz reprezentacji Polski z Estonią w ramach baraży do EURO 2024. Polski Związek Piłki Nożnej wystosował komunikat w sprawie terminu powołań na to spotkanie. Były rzecznik prasowy, Jakub Kwiatkowski szybko zareagował na wpis federacji, wytykając jej błąd.

 

Zawalczą o awans

 

Reprezentacja Polski zawiodła kibiców w eliminacjach do Mistrzostw Europy w Niemczech. Podopieczni Fernando Santosa, a później Michała Probierza nie awansowali bezpośrendio na turniej.

 

Na ich szczęście będą mogli przystąpić do walki o grę w turnieju poprzez baraże zagwarantowane w Lidze Narodów. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował 4 marca o terminie złożenia powołań na marcowe zgrupowanie kadry.

Jakub Kwiatkowski, który jeszcze do niedawna pełnił funkcję team managera oraz rzecznika prasowego bardzo szybko po publikacji wpisu odniósł się do komunikatu. Były pracownik federacji wytknął jej błąd.

 

– Michał Probierz informuje, iż ostateczny skład kadry narodowej na mecze barażowe do turnieju finałowego UEFA EURO 2024 przeciwko Estonii oraz Walii/Finlandii zostanie ogłoszony 14 marca 2024 roku. Szeroka kadra na mecze zgłoszona została do UEFA zgodnie z obowiązującym terminem 1 marca 2024 roku i – w ramach dotychczas przyjętej praktyką – nie została opublikowana – napisano w komunikacie PZPN.

– Kadry nie zgłasza się do UEFA. Zgodnie z przepisami FIFA najpóźniej na 15 dni przed startem okna międzynarodowego (w marcu to 18), to kluby należy poinformować o planach powołania ich zawodników do reprezentacji. Do UEFA kadrę meczową zgłasza się do północy dzień przed meczem – zareagował Kwiatkowski.

Źródło: Twitter