Jakub Kwiatkowski przerwał milczenie i opublikował komunikat. „Trudno zebrać myśli…”

Jakub Kwiatkowski opublikował komunikat odnośnie zakończenia swojej pracy w Polskim Związku Piłki Nożnej. Były już rzecznik prasowy PZPN i dyrektor reprezentacji Polski podsumował 11 lat pracy w polskiej federacji i podziękował wszystkim za współpracę.
We wtorek media poinformowały o nadchodzącym zakończeniu współpracy na linii Jakub Kwiatkowski – PZPN. Kwiatkowski pracował w polskiej federacji przez 11 lat. Najpierw pełnił funkcję rzecznika prasowego federacji, a kilka lat później objął także stanowisko team managera pierwszej reprezentacji.
Komunikat PZPN

Na oficjalne oświadczenie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej musieliśmy poczekać do czwartkowego poranka. Federacja w dosłownie jednym zdaniu poinformowała o zakończeniu współpracy z Jakubem Kwiatkowskim. Dowiedzieliśmy się, że decyzja została podjęta przez selekcjonera Michała Probierza i dyrektora Departamentu Komunikacji i Medów Tomasza Kozłowskiego.
Komunikat Kwiatkowskiego

Kilka chwile po opublikowaniu komunikatu przez PZPN milczenie przerwał także sam Jakub Kwiatkowski. Wrzucił on swoje oświadczenie na osobisty profil na Twitterze. Podsumował 11 lat pracy w PZPN i podziękował za współpracę.

„Trudno zebrać myśli i ubrać w słowa 11 lat pracy w PZPN. Dokładnie tyle wybiło 3 grudnia. Ale jak to w życiu bywa coś się kończy i coś się zaczyna.

Jak dowiedzieliście się wszyscy z opasłego i anonimowego komunikatu PZPN nadszedł dzień, w którym skończyłem swoją niesamowitą przygodę w pracy z reprezentacją.

Były to fantastyczne chwile, pełne wzlotów i upadków, niezapomnianych emocji, poznania niesamowitych i interesujących ludzi, ale również tych najgorszych typów (tak do was mówię!.

Gdyby to ode mnie zależało, to oczywiście ta przygoda trwałaby dłużej, ale na pewne rzeczy w życiu nie mamy wpływu. Niemniej jednak te 11 lat to kawał historii polskiej piłki, której miałem przyjemność być częścią i to zostanie ze mną na zawsze. Wyjazd na cztery turnieje, dwukrotnie EURO i dwukrotnie Mundial. Spełnienie dziecięcych marzeń. Przez ten czas licznik meczów w kadrze dobił do 125. Bilans: 61 zwycięstw, 31 remisów i 33 porażki. Myślę, że nie najgorsza statystyka.

Z tego miejsca dziękuję wszystkim piłkarzom reprezentacji Polski, z którymi mogłem przeżywać tę historię, wszystkim trenerom, z którymi współpracowałem oraz niezapomnianej i niesamowitej grupie kolegów ze sztabu organizacyjnego kadry. Z Wami reprezentacja na pewno dojedzie na EURO 2024! Mając za sobą tak profesjonalną ekipę nie może stać się inaczej. Będę za Was wszystkich bardzo mocno trzymał kciuki! Również dziękuję wszystkim pracownikom PZPN. Będę za Wami tęsknił, ale na pewno nasze piłkarskie ścieżki jeszcze się zejdą.

Dziękuję też kolegom dziennikarzom za współpracę. Starałem się być dla Was i służyć pomocą. Jeśli w czymś Was zawiodłem, to z tego miejsca przepraszam. Dziękuję również kibicom, że miałem przyjemność być łącznikiem pomiedzy wami a piłkarzami. Wiem, że na pewno wielokrotnie oczekiwaliście ode mnie czegość więcej, ale nie zawsze, a może nawet w większości przypadków, pewnych rzeczy nie mogłem głośno wypowiadać. Być może teraz „zwolniony z blokady” będę mógł nieco swobodniej komentować polską piłkę 😉 Na koniec dziękuję za olbrzymie słowa wsparcia ze strony piłkarzy naszej kadry, dziennikarzy i zwykłych kibiców, które nieprzerwanie płyną od wtorku do mnie. To miłe wiedzieć, że mam tylu przyjaciół.

Dziękuję!!!”

 

Michał Budzich