Jak długo Jakub Moder zostanie w Lechu? „Zachowanie Brighton wskazuje na to, że…”

Jak podaje Radosław Nawrot z poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej, Brighton najprawdopodobniej już w styczniu ściągnie do siebie Jakuba Modera. „Lech Poznań nie ma już większych szans na zatrzymanie Jakuba Modera”.

Jakub Moder był jednym z najgłośniejszych nazwisk na polskim rynku transferowym w minionym oknie transferowym. Przed przejściem do Brighton nikt się nie spodziewał, że to właśnie 21-letni piłkarz Lecha pobije rekord transferowy w ekstraklasie, a jednak.

Poza jedenastoma milionami euro, które otrzymał Lech, poznański klub zapewnił sobie coś równie istotnego – powrotne wypożyczenie piłkarza na rok z możliwością skrócenia do pół roku. Dobre występy reprezentanta Polski w ostatnim czasie wskazują, że 21-latek już w styczniu dołączy do angielskiego klubu.

– Zachowanie angielskiego klubu Brighton wskazuje na to, że podjął on już decyzję w sprawie Jakuba Modera. Nie oznajmił jej jeszcze Lechowi Poznań, ale Anglicy zamierzają zimą skorzystać z szybszego wykupu gracza Kolejorza – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Radosław Nawrot nie jest pierwszą osobą, która głośno mówi o skróceniu wypożyczenia do pół roku. Prędzej takie informacje podawali czy to Krzysztof Stanowski, czy to dziennikarze kilku redakcji.

Jakby tego było mało, sami kibice Brighton odezwali się do klubu z prośbą o skrócenie wypożyczenia polskiego pomocnika. Jakub Moder zwrócił na siebie uwagę fanów Mew swoją ostatnią bramką dla reprezentacji Polski.

Brighton w ostatnich tygodniach uważnie analizuje sytuację Jakub Modera. Jeśli Mewy zdecydują się na skrócenie wypożyczenia, to do poznańskiej kasy wpłynie dodatkowy milion euro – takie były warunki umowy.

Michał Budzich