Jak długo Cristiano Ronaldo będzie kontynuował karierę? Portugalczyk zdradza swoje plany

Lata mijają, a jedni z największych piłkarzy w historii (Messi i Ronaldo) wciąż kontynuują swoje kariery. Cristiano Ronaldo w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że nie myśli jeszcze o końcu kariery.

Ile będzie jeszcze grał Cristiano Ronaldo?

5 lutego przyszłego roku Cristiano Ronaldo skończy 36 lat. Gdy spojrzymy na liczby Portugalczyka w ostatnich miesiącach, ciężko uwierzyć, że bliżej mu jest do czterdziestki, aniżeli do 30. roku życia. W obecnym sezonie w barwach Juventusu zagrał 14-krotnie, strzelając w sumie 16 bramek. Dwanaście z nich padło w rozgrywkach Serie A, w których Portugalczyk jest liderem klasyfikacji strzelców.

– Nadal czuję się dobrze i sądzę, że jestem w dobrym momencie swojego życia. Chcę grać jeszcze przez wiele, wiele lat, ale nigdy nie wiadomo, jak wszystko się potoczy – przyznał 35-latek.

– Kiedy rozmawiam z młodszymi chłopakami, zawsze udzielam im rad, mówię im: Cieszcie się tą chwilą, bo nigdy nie wiadomo, co wydarzy się jutro. Coś może się stać w waszym życiu, z waszą rodziną – dodał.

Kolejny cel? Zdobycie Mistrzostwa Świata!

Portugalczyk odniósł się również do zbliżających się Mistrzostw Europy. Reprezentacja Portugalii będzie broniła tytułu z 2016 roku, kiedy w finale niespodziewanie pokonała po dogrywce Francję. Kolejnym celem jest zdobycie mistrzostwa Świata. Jak widać, CR7 ma zamiar wylecieć na mundial do Kataru.

– Mam nadzieję, że do czasu ME będą już kibice na stadionach. Nie lubię grać bez nich. To tak, jakby pójść do cyrku i nie zobaczyć klauna – stwierdził Ronaldo.

– Musimy twardo stąpać po ziemi. Zwyciężyliśmy w 2016 roku, a teraz chcemy wygrać mistrzostwo świata. Wszystko jest możliwe, ale trzeba być realistą.  Mundial to marzenie – dodał.

Michał Budzich