Jak będzie wyglądała piłka w Hiszpanii po przerwie? Znamy pierwsze zasady!

W miniony weekend wróciła pierwsza liga z TOP 5 – Bundesliga. Zanim dołączą do niej kolejne ligi, przyjdzie nam jeszcze poczekać. A kiedy wróci liga hiszpańska?

Liga hiszpańska została przerwana 12 marca z uwagi na pandemię koronawirusa, a ostatni mecz został rozegrany 10 marca. Obecnie nie jest znana dokładna data powrotu rozgrywek. Spekuluje się, by sezon wznowić w połowie czerwca, natomiast rozgrywki zakończyłyby się pod koniec lipca. Mimo że nie jest jeszcze znana oficjalna data powrotu, to w tamtejszych mediach pojawiają się pierwsze plany, zasady oraz obostrzenia, jakie miałyby obowiązywać po powrocie futbolu. Przypomnijmy, wczoraj wszystkie kluby rozpoczęły treningi grupowe.

Jak podaje hiszpański „AS”: Mecze LaLigi będą się odbywać we wszystkie dni tygodnia. Jest również jedno obostrzenie, każda drużyna będzie musiała mieć co najmniej 72 godziny przerwy pomiędzy spotkaniami. Dodatkowo w niektórych regionach Hiszpanii niektóre pojedynki mogą zaczynać się nawet o godzinie 23:00.

Do końca sezonu w Hiszpanii pozostało 11 kolejek. Na moment wstrzymania rozgrywek, fotel lidera należał do FC Barcelony, która posiadała zaledwie 2 punkty przewagi nad Realem Madryt. Na dnie tabeli niespodziewanie znajduje się Espanyol, który traci do bezpiecznej strefy 6 punktów.

Michał Budzich